SportVestiZaječar info

RUKOMET Superliga – Dame: ZAJEČAR I MLADOST PODELILI BODOVE

Subotnji susret rukometašica Zaječara 1949 i Mladosti iz Nove Pazove bio je meč protivnika istog kvalitetnog razreda. Bila je to prilika da domaći tim, u poslednjem jesenjem kolu pred svojom publikom prekine niz neuspešnih rezultata i krene pomak sa dna. Da će to, ipak, biti teško, videlo se na samom startu, kada su gošće povele sa 2:0. Iako su domaće igračice podigle nivo, gledaoci su pratili igru gol za gol i rezultatsku klackalicu koja je na kraju poluvremena bila tek malo na strani Zaječara (15:14). Slično je viđeno i u nastavku, Zaječar je na trenutke imao i 2 gola prednosti, ali i sustizao 3 gola manjka, pa je do konačnih 32:32 došao u poslednjem minutu.

Zaječarke su uspešno realizovale svih 6 sedmeraca, 5 Terzić a 1 Bogojević, a primile golove iz oba dosuđena kaznena udarca. Zečević je jedina isključivana, i to 2 puta po 2 minuta, a jednom je opomenuta kartonom, isto kao i Šaronjić i Stamenić. Gošće su po 3 puta opomenute i imale igračicu manje na terenu. Najefikasnija na terenu bila je kapiten gostiju Glušica sa 11, a u domaćim redovima Stamenić sa 9 pogodaka. Od Zaječarki golove su postigle i Terzić (7), Šaronjić i Bogojević (6), i Zečević (4).

Odigravanjem 9. kola završen je prvi deo prvenstva i sledi pauza u kojoj će reprezentacija Srbije nastupiti na Svetskom prvenstvu u Japanu, koje se održava od 30. novembra do 15. decembra. Kako u zaječarskom timu nema igračica koje putuju u zemlju izlazećeg sunca, ovo je prilika da se ekipa što bolje pripremi za nastavak prvenstva i borbu za obezbeđenje opstanka u elitnom društvu. Za šestim Vrbasom Zaječar zaostaje 5 bodova, pa zadatak neće biti nimalo lak.

Pored ovog remija, u poslednjem jesenjem kolu vodeći dvojac Jagodina i Bekament odigrao je derbi u sredu (22:18), a Vrbas je tesno pobedio Vojvodinu sa 26:25. Naisa i Železničar igrali su utakmicu u nedelju veče, a Voždovac 1955 i Medicinar se sastaju u ponedeljak.

Na tabeli vodi Jagodina sa 18 bodova, Bekament BB ima 16, Naisa trenutno 12 a Železničar 9, koliko i petoplasirani Medicinar. Vrbas je šesti sa 6, Mladost NP sedma sa 5, osmi Voždovac 1955 ima 4, deveti Zaječar 1949 3, a poslednja deseta Vojvodina 2 boda.