SportVestiZaječar info

Kablovi u duelu sa Topličaninom iz Prokuplja doživeli i 16. prolećni poraz

FUDBAL: Srpska liga Istok – Podmlađen sastav Kablova u duelu sa Topličaninom iz Prokuplja doživeo 16. uzastopni poraz ovog proleća na srpskoligaškom Istoku (0:3). U narednom kolu „kablari“ gostuju kod drugoplasirane Budućnosti u Popovcu, konkurentu lideru Timoku 1919 za prvo mesto i plasman u baraž za popunu Prve lige

KABLOVI – TOPLIČANIN 0 : 3 (0 : 1)

ZAJEČAR. Igralište Kablova. Sudija: Lazar Pršić (Kruševac) 7. Pomoćnici: Milan Milenković (Niš) 7 i Lazar Jovanović (Niš). Četvrti sudija: Đorđe Anđelković (Kruševac). Delegat: Ivica Milojković (Sokobanja) Strelci: Janković u 41, 53, N. Kitić u 86. minutu. Žuti karton: Miljan Kitić (Topličanin)

KABLOVI: Stanisavljević 6, P. Ilić 6, Veljković 6, Lazarević 6 (od 84. Đurić -), LJupković 6,5, Aleksić 6,5, Milosavljević 6 (od 84. Đorđević -), Bonović 6,5, A. Ilić 6, Dimitrijević 6, Zlatković 6 (od 59. Đurić 5).

TOPLIČANIN: Đorđević – (od 80. Krasić -), Stanković 6 (od 62. Kaličanin 7), Koprivica 7, Ilić 7, Stojić 7, M. Kitić 6,5, N. Kitić 6,5, Pavlović 7, Jovanović 6, Janković 8, Denić 7.

Igrač utakmice: Miloš Janković (Topličanin)

Fudbaleri Topličanina su u duelu sa podmlađenim sastavom Kablova osvojili važne bodove u borbi za opstanak (0:3). U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba između dva šesnaesterca, a goste je u vođstvo doveo levokrilni napadač Miloš Janković pre odlaska na odmor.

U drugom delu Prokupčani su bili bolji, a u 53. minutu Miloš Janković je svojim drugim pogotkom udvostručio prednost gostiju.

Desno krilo Nemanja Kitić je četiri minuta pre kraja susreta „overio“ pobedu Topličanina i povećao šansu da i od leta zaigraju na srpskoligaškoj pozornici. U 62. minutu u igru je ušao iskusni Ivan Kaličanin, koji je u jednom periodu sa puno uspeha branio boje Timoka. Ponovo je potvrdio da je majstor fudbala, a od malobrojne publike, koja je susret pratila sa spoljne strane ograđenog terena, nagrađen je burnim aplauzom. Majstor ostaje majstor.

U narednom kolu Kablovi gostuju kod drugoplasirane Budućnosti u Popovcu, ekipe koja je uz Timok 1919 glavni kandidat za prvo mesto i baraž za popunu Prve lige.