SportVestiZaječar info

Zona Istok: TIMOKOVCI SLAVILI U BOLJEVCU

ZONA ISTOK- TIMOKOVCI POBEDILI RTANJ U BOLJEVCU, KOJI JE CELU UTAKMICU ODIGRAO SA SAMO OSMORICOM FUDBALERA (5:3)

RTANJ – TIMOK 1919 3 : 5 ( 1 : 4 )

BOLJEVAC. Gradski stadion podno Rtnja. Gledalaca: 100. Sudija: Mladen Veselinović (Knjaževac) 8. Pomoćnici: Branislav Stanković (Pirot) 7 i Nikola Ilić (Pirot) 7. Delegat: Milan Mihajlović (Kladovo). Strelci: Marko Dujkić u 4, 63, 70. minutu za Rtanj, a Dušan Lazarević u 10, Miloš Todorović u 15, 59, Marko Cvetković u 35, 42. minutu za Timok 1919.

RTANJ: Rajković 6, Orsovanović 6, Đorđević 6, Martinović 6, Grozdić 6, Živković 7, Radojković 6, Dujkić 8.

TIMOK 1919: Joksimović 7, Cvetković 7,5 (od 56. Mladenović 7), Abramović 7, Stojanović 7, Aleksić 7, Milić 7, Kovačević 7 (od 46. Todorov 7), Nikolić 7, Todorović 8, Kojić 7,5, Lazarević 7

Igrač utakmice: Miloš Todorović (Timok 1919)

Na zatvaranju jesenje sezone “sivi sokolovi” sa Rtnja su u susretu sa Timokovcima, po kišovitom i prohladnom vremenu, (ne) očekivano odigrali sa samo osmoricom fudbalera na terenu, što je u mnogome olakšalo posao Zaječarcima da lako stignu do važne pobede (5:3), koja je mogla biti i daleko ubedljivija, da su Timokovci ceo susret odigrali pod “punim gasom”.

I sa tri igrača manje izabranici trenera Vojkana Rajčića su uspeli već u četvrtom minutu da preko raspoloženog golgetera Marka Dujkića da povedu sa 1:0. Ali, njihova radost trajala je kratko, jer je Dušan Lazarević u 10. minutu uspeo da poravna rezultat na 1:1.

-Brojčano jači olako smo ušli u ovaj susret, pa nas je domaćin odmah kaznio golom. Uspeo sam potom da izjednačim i najavim očekivanu pobedu – kaže mlađani napadač Timoka Dušan Lazarević.

Pet minuta kasnije Miloš Todorović je lepim pogotkom doneo prednost Timoku – 2:1.

-Nakon primljenog gola brzo smo postavili stvari na svoje mesto. Dule Lazarević je izjednačio, a nekoliko minuta kasnije ja sam doveo ekipu sa Timoka u vođstvo i najavio goleadu – kaže Miloš Todorović.

Brojčanu prednost puleni trenera Miloša Nikolića su do poluvremana preko Marka Cvetkovića u 35. i 42. minutu, postigli još dva pogotka i povećali prednost na nedostižnih 4:1.

-Iskreno i da je domaćin bio kompletan računali smo na tri boda u gostima. Ali, sa tri igrača više lakše i brže smo došli do još jedne pobede u nizu, a mani svakako prija što sam postigao dva efektna pogotka i dao svoj doprinos ubedljivoj pobedi. Naše dobre igre daju nam dobru osnovu da prolećni deo sezone odigramo još bolje, kako bi prvi stigli na cilj i od leta vratili se u srpskligaško društvo – jasan je Cvetković.

Zadovoljni visokim vođstvom iz prvog dela u drugom poluvremenu Timokovci su smanjili “gas”, ali i pored toga u 59. minutu Miloš Todorović, najbolji akter susreta, na asistenciju talentovanog Saše Kojića postiže je svoj drugi gol i povećao prednost na 5:1.

Do kraja meča sa još dva pogotka, u 63. i 70. minutu, poraz Rtnja je ublažio rasploženi napadač Marko Dujkić. Boljevčani će prezimeti na dnu tabele, dok Timokovci ostaju u trci za prvo mesto i povratak u Srpsku ligu.

-Nakon rastanka sa sada već bivšim trenerom Živkovićem, rukovodeći ljudi kluba su želeli da ja privremeno preuzmem kormilo Timoka. Prihvatio sam da kao trener predvodim seniorsku ekipu “belih labudova” sa Timoka, na jednu, eventualno dve utakmice, odnosno dok pronađu novog trenera. Ali, kako sam počeo da ređam pobede, predložili su mi i nagovorili me da vodim prvi tim do kraja jesenje sezone, što sam i prihvatio. Utakmicom u Boljevcu koju smo lako rešili u našu korist, moja misija u prvom timu je završena i ja se vraćam radu sa mlađim selekcijama, gde sam postizao zapažene rezultate i stvorio nekoliko vrsnih prvotimaca – kaže Miroslav Nikolić Šinki, šef stručnog štaba Timoka.

Da li će Miroslav Nikolić Šinki, iskusni trener sa “A” licencom UEFA i na proleće predvoditi OFK Timok na pobedonosnom putu ka Srpskoj ligi, znaće se nakon obavljenih novih razgovora. Sigurno je da je popularni Šinki bio vrstan fudbaler, mađioničar sa loptom, a sada provereni i dokazani trener koji nema dileme iz srca voli Timok i sportski Zaječar, koji uskoro dobija nov i moderan fudbalski stadion i na pravom je putu da ponovo postane član srpskoligaškog i prvoligaškog društva i više od toga. Timok je punih 100 godina sinonim i ponos Zaječara, koji je krupnim slovima upisan na fudbalskoj mapi Srbije, Evrope, sveta.

Posle utakmice sa Rtnjem svi Timokovci su otišli na zaslužen odmor. Prozivka i početak priprema za nastavak prvenstva zakazana je za polovinu januara 2020. godine.