SportVestiZaječar info

Završen tradicionalni turnir „Dođi na basket“: Sjajna atmosfera, odličan basket, vredne nagrade za najbolje

Turnir „Dođi na basket“, sedmi po redu, završen je nakon šestodnevnog nadmetanja u basketu, u zaječarskom naselju „Ključ III“, a najvredniju nagradu osvojili su igrači ekipe „Stela i Mangup“, koji su, u konkurenciji seniora, osvojili pehar za prvo mesto i novčanu nagradu u iznosu od 70 hiljada dinara. Drugo mesto zauzela je Ribarnica „Sirena“, koja je kao nagradu dobila duplo manje novca od pobednika, dok je treće mesto i nagrada od 15 hiljada dinara pripala ekipi „Beer House GB” iz Bora.

U kategoriji kadeta najbolji su bili igrači „Gostoprimnice“, koji su u finalu savladali „Gladijatore“ i osvojili nagradu od 25 hiljada dinara, dok su finalisti dobili 12 hiljada dinara. Takođe, trećeplasirana ekipa Auto škola „Formula“ nagrađena je novčanom nagradom od 6.000 dinara. Luka Trandafilović poneo je titulu MVP-a, a kao nagradu od generalnog sponzora kompanije „Tehnomedia” dobio je i mobilni telefon.

Kada je reč o pionirima, titulu najboljeg ponela je ekipa „Ugijevi puleni“, koji su posle preokreta slavili protiv ekipe „DLB“. Članovi pobedničke ekipe nagrađeni su „smart watch“ satovima „Tehnomedie“, dok su u meču za treće mesto i bronzu osvojili igrači ekipe „Jedva se zbrasmo I“.

Dobra atmosefra viđena je i pre finala, kada su teren zauzeli najmlađi učesnici turnira (igrači rođeni 2013. i 2014. godine), koji su odigrali revijalnu utakmicu. Članovi KK „Timok“ su u pratnji trenera i roditelja igrali osam minuta.

Najbolji u šutiranju trojke bio je Dušan Petković, koji već drugi put osvaja tu titulu. Za najkorisnijeg igrača turnira (MVP) proglašen je Vladimir Ilić iz pobedničke ekipe „Stela i Mangup“. I njima je takođe pripala nagrada generalnog sponzora kompanije „Tehnomedia“ u vidu mobilnog telefona.

Kako kažu organizatori, u sklopu turnira, svih šest dana, stajala je humanitarna kutija, u kojoj je priklupljeno 49.020 dinara. Sav prihod će biti uplaćen humanitanoj organizaciji „Srbi za Srbe“.

Po završetku takmičarskog dela programa, usledila je žurka na kojoj je nastupio reper i hip-hop muzičar „Fox“, a nakon toga je priređen vatromet, ali i bakljada.

Organizatori turnira su Sportski savez grada Zaječara i omladina Kotlujevca, a pokrovitelj je grad Zaječar.