BoljevacSportVestiZaječar info

Zona Istok: RTANJ – TIMOK 1919 2 : 4 (2 : 2)

BOLJEVAC. Gradski stadion. Gledalca: 200. Sudija: Srđan Anđelković (Bor) 7. Strelci: Matea Dragulović u 22, Marko Daniel Dujkić u 38. (Rtanj), Dejan Mašić u 24, Nenad Stamenković u 34, 77, Jeremić u 87. minut (Timok 1919). Žuti kartoni: Petrović, Pastronijević, Žurkić (Rtanj), Ramadani, MAašić, Milosavljević, Cvetković (Timok 1919).

RTANJ: Krstić 6,5, Žurkić 7, Pastronjević 6,5, Petrović 6, Buzej 7, Orsovanović 7 (od 55. Morina 6), Trailović 6,5 (od 65. Božinović 6), Dragulović 7 (od 89. Matić -), Stanković 6,5, Marko Daniel Dujkić 7,5, Jovkić 7

TIMOK 1919: Jovanović 6,5, Cvetković 7, Petrović 7, Mladenović 7, Antunović 6,5, Bogojević 6,5, Zdravković 6,5 (od 46. Jeremić 6.5), Stamenković 7 (od 87. Rangelov – ), Ramadani 7, Mašić 7, Milosavljević 6,5 ( od 80. Božinović -).

Igrač utakmice: Dejan Mašić

U pretposlednjem kolu zone Istok u Boljevcu umeće su odmerili „sivi sokolovi“ sa Rtnja i „beli labudovi“ sa Timoka, u korektnom susretu, bez rezultatskog značaja za obe ekipe, jer su Zaječarci još pre šest kola „overili“ lidersku poziciju na tabeli, pa će se od leta ponovo nadmetati na srpskoligaškoj sceni, dok su Boljevčani osigurali sredinu tabele, pa će i u novoj sezoni igrati u zonaškom društvu.

U prvom poluvremenu, u otvorenom meču za međusobni prestiž, viđena su četiri pogotka, po dva na obe strane. Najpre je Matea Dragulović u 22. minutu lepim pogotkom doveo Rtanj u vođstvo od 1:0, a samo dva minuta kasnije (24.) Dejan Mašić je preciznim udarcem poravnao rezultat na 1:1, da bi Nenad Stamenković u 34. minutu efektnim pogotkom doveo Timok 1919 u vođstvo (1:2), koje je trajalo samo četiri minuta, jer je iskusni napadač Marko Daniel Dujkić u 38. minutu izjednačio rezultat na 2:2.

I u drugom delu igralo se i dalje otvoreno i bez kalkulacija, bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali Timokovci su iskoristili još dve prilike i preko Stamenkovića i Jeremića stigli su prema očekivanju do zaslužene pobede (2 : 4).