SportVestiZaječar info

Prekinuta serija pobeda na stadionu pod Kraljevicom – Sledi derbi sa Radanom u Lebanu

Slađi deo kolača pripao Timočaninu:: Igrači obeju ekipa napuštaju teren (Foto: Novica Petković Skela)

FUDBAL: NA GRADSKOM STADIONU POD KRALJEVICOM TIMOK 1919 NIJE USPEO DA POBEDI TIMOČANINA IZ KNJAŽEVCA, VEĆ JE MORAO DA SE ZADOVOLJI PODELOM PLENA NA RAVNE ČASTI (1 : 1). U NEDELJU „BELE LABUDOVE“ SA TIMOKA OČEKUJE DERBI SA RADANOM U LEBANU (16)

TIMOK 1919 – TIMOČANIN 1 : 1 (1 : 0)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Dušan Marek (Leskovac) 5. Pomoćnici: Tošić Miloš (Leskovac) 6, Nemanja Kostić (Leskovac) 6. Četvrti sudija: Nikola Đorđević (Leskovac). Delegat: Miljan Rangelov (Pukovac). Strelci: Miloš Cvetković u 25. minutu za Timok 1919, Vladimir Stojadinović u 53. minutu za Timočanin. Žuti kartoni: Marko Cvetković, Miloš Cvetković, Kovačević (Timok 1919), Kojić, Nakić, Videnović (Timočanin).

TIMOK 1919: Jovanović 7, Marko Cvetković 6, Knežević 6, Pantić 6 (od 74. Marko Ristić 6), Miloš Cvetković 7, Dragnjević 6, Rošević 6, Davidović 6, Rudić 7 (od 87. Kovačević -), O. Nikolić 6 (od 46. U. Nikolić 6), Gardić 6.

TIMOČANIN: Nakić 6, Milojković 6, Kojić 6, Slavković 6 (od 88. Ranđelović -), Nikolić 6, Dragićević 6 (od 30. S. Stojanović 7), Stojadinović 7, Baltić 6 (od 90. Videnović), Videnović 6, Milošević 6 (od 46. Zlatković 6), M. Stojanović 7

Igrač utakmice: Miloš Cvetković (Timok 1919)

Gradski stadion pod Kraljevicom nije više neosvojiva tvrđava za protivničke ekipe. Komšijski derbi između Timoka 1919 i Timočanina protekao je u rovovskoj borbi između dva šesnaesterca, prvo poluvreme pripalo je Zaječarcima, a drugo motivisanim Knjaževčanima. Viđen je i po jedan pogodak na obe strane, a komšije (a ko bi drugi) su prva ekipa u ovom prvenstvu koja je ostala neporažena na travnatom pravougaoniku pod Kraljevicom (1:1).

Detalj sa utakmice: Foto: Novica Petković Skela)

Timokovci su u prvom delu na vreme poveli i imali više od igre do poluvremena. Ali, na početku drugog dela gosti i komšije iz Knjaževca su izjednačili na 1:1, a nakon toga „plavo beli“ u najslabijoj igri ovoga proleća, jalovo i bezidejno su napadali, dok su gosti uz pomoć slabog delioca pravde odugovlačili sa igrom, valjali se po terenu, pa je susret na stadionu pod Kraljevicom završen podelom bodova.

„Beli labudovi“ sa Timoka su u prvom poluvremenu bili bolji i kidisali ka golu golmana Nakića. Već u 11.minutu prvi su zapretili domaćini. Igor Pantić je iz slobodnog udarca nabacio loptu pred gol, ali je kapiten Miloš Cvetković šutirao pored leve stative. U 18. minutu Pantić je izveo korner sa desne strane, ali je na drugoj stativi centarfor Ivan Dragićević za malo zakasnio.

-Nakon dve propuštene prilike terensku prednost smo krunisali u 25. minutu. Mlađani Ognjen Nikolić, koji stasava u fudbalera za srpsku elitu, izveo je korner sa leve strane, u kaznenom prostoru najviši sam bio u skoku i sa nekoliko metara zatresao sam mrežu golmana Nakića, za zasluženo vođstvo – kaže kapiten Timoka Miloš Cvetković.

Beležimo i odličan udarac sa oko 20 metara, nisko po travi, u golmanov desni ugao, talentovanog „bonusa“ Ognjena Nikolića, nakon asistencije Miloša Cvetkovića, ali na mestu je bio golman.

Detalj sa komšijskog derbija (Foto: Novica Petković Skela)

-Šutirao sam jako i precizno u sam desni donji ugao golmana Nakića, koji je na vreme pročitao moju nameru i zaustavio moj udarac. Da sam tada udvostručio prednost, uveren sam stigli bi do nove radosti na pobedonosnom toku Timoka ka prvoligaškoj sceni, gde je bio i gde mu je mesto – kaže sve bolji vezista Ognjen Nikolić.

U nastavku, do izjednačenja, gosti su smelije pošli ka golu Jovanovića, sa željom da izjednače rezultat.

Igrao se 53. minut kada su komšije iz Knjaževca izjednačile iz tri poteza. Miloš Slavković je iz slobonog udaraca nabacio loptu u kazneni prostor, Marko Videnović je glavom prebacio loptu do iskusnog Vladimira Stojadinovića, koji koristi neopreznost u odbani domaćina i iz blizine izjednačuje na 1:1.

Prekinuta serija pobeda na stadionu pod Kraljevicom: Timokovci nezadovoljni napuštaju teren (Foto: Novica Petković Skela)

-Do kraja meča gosti su na sve načine odugovlačili sa igrom, ležali su i valjali se po terenu, zbog navodnih povreda, šutirali loptu van stadiona, a sudija je sve to tolerisao. Mi smo u drugom delu neorganizovano i stihijski napadali pa je susret završen nerešenim rezultatom (1:1), a slađi deo kolača pripao je komšijama. Ovo je prvi naš remi na našem stadionu, nadam se i poslednji u ovom prvenstvu, koji ne daj Bože može na kraju prvenstva skupo da nas košta, na pobedonosnom putu ka Prvoj ligi. Ima još dosta da se igra, još puno bodova je u opticaju i uveren sam da ćemo prvi stići na cilj – ističe Ivan Vučković, generalni sekretar Timoka 1919.

U nedelju Timokovci gostuju kod Radana u Lebanu (16). Ako preplove ovu tešku prepreku korak bliže su željenom cilju.