VestiZaječar info

Iskoristite lepo vreme, za vikend stiže najavljen vremenski obrt

U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo. Duvaće slab vetar, južnih pravaca. Najniža temperatura od 9 do 16, a najviša od 27 do 30 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

U Zaječaru danas sunčano i toplo vreme sa najvišom dnevnom temperaturom do 29 stepeni. U subotu promenljivo oblačno i nestabilno. Minimalna temperatura 16, najviša dnevna 28 stepeni.

Prema prognozi za narednih sedam dana, u Srbiji će u subotu pre podne biti pretežno sunčano, a od sredine dana stiže jače naoblačenje sa zapada koje će u svim krajevima usloviti kišu i lokalne pljuskove sa grmljavinom.

Zatim do kraja perioda u većini dana zadržava se promenljivo i nestabilno vreme, mestimično sa pljuskovima i grmljavinom, samo u ponedeljak, kao i u utorak pre podne pretežno sunčano.

AMSS: Putevi prohodni, na Batrovcima i Horgošu teretnjaci čekaju oko 4 sata

Poslednji dan radne nedelje obeleziće letnji uslovi vožnje i dobra prohodnost puteva, u popodnevnim satima očekuje se veći intenzitet saobraćaja na izlasku iz gradova, saopšteno je iz Auto-moto saveza Srbije. Očekuje se i pojačan saobraćaj na autoputevima i duže vreme zadržavanja nanajfrekventnijim graničnim prelazima, prvo na ulaznim terminalima iz pravca Mađarske i Hrvatske, a zatim i na onim koji vode ka Bugarskoj i S. Makedoniji.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od JP “ Putevi Srbije“ na naplatnim stanicama na autoputevima u Republici Srbiji nema zadržavanja vozila.

Prema informacijama Uprave granične Policije RS na putničkim terminalima graničnih prelaza nema zadržavanja, dok teretna vozila na Batrovcima i Horgošu čekaju četiri sata na izlazu, dok je na Kelebiji zadržavanje dva sata, navodi se u saopštenju AMSS.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button