SportVestiZaječar info

Fudbal – SRPSKA LIGA ISTOK TIMOČKI DERBI PRIPAO ZAJEČARCIMA

Fudbaleri oba sastava optimistički žure ka centru terena (Foto: Novica Petković Skela)

U TIMOČKOM DERBIJU TIMOK 1919 POBEDIO TIMOČANINA U KNJAŽEVCU (2 – 1) ZA ŠESTU RADOST U NIZU, U NOVOJ SEZONI NA SRPSKOLIGAŠKOM ISTOKU. OBA POGOTKA POSTIGAO GOLGETER NEMANJA RISTIĆ. U SREDU TIMOKOVCI NA SVOM TERENU POD KRALJEVICOM DOČEKUJU RADAN IZ LEBANA I UVERENI SU U SEDMU RADOST U NIZU U NOVOJ SEZONI NA SRPSKOLIGAŠKOM ISTOKU

Kapiteni Miloš Stojanović (Timočanin) i Marko Cvetković (Timok 1919) sa sudijama meča (Foto: Novica Petković Skela)

TIMOČANIN – TIMOK 1 : 2 (1 : 1)

KNJAŽEVAC. Gradski stadion. Sudija: Dušan Miladinović (Niš) 7. Pomoćnici:Stefan Kalezić (Paraćin) 7 i Nikola Stojanović (Ćuprija) 7. Četrvti sudija: Jovan Petković (Zaječar). Delegat: Milan Gavrilović (Sokobanja). Kontrolor: Igor Kocić (Vlasotince). Strelci: Nikola Mladenović u 21. minutu (iz penala) za Timočanin, Nemanja Ristić u 42, 90. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Nikolić, Radosavljević, Stojanović (Timočanin), Jovanović,Knežević, Milić, O. Nikolić (Timok 1919).

TIMOČANIN: Nakić 7, Mršević 7, Kojić 7 (od 74. Milojković -), Petrović 7, Nikolić 7, Kocić 7, Mladenović 7,5, Videnović 6,5 (od 46. Stojadinović 6,5), Baltić 7, Radosavljević 7 (od 78. Ranđelović -), Stojanović 7,5. Trener: Miodrag Starčević.

TIMOK 1919: Jovanović 7, Cvetković 7, Radosavljević 7, Nemanja Ristić 8 (od 90. Rudić -), Dragićević 7,5, Rošević 7,5, U. Nikolić 7, Knežević 7, Kovačević 7, Milić 7, O. Nikolić 7 (Todorović 7).

Igrači Timočanina i Timoka 1919 predvođeni sudijama izlaze na teren Gradskog stadiona u Knjaževcu (Foto: Novica Petković Skela)

Igrač utakmice: Nemanja Ristić (Timok 1919)

Timočki derbi između Timočanina i Timoka 1919, odigran na Gradskom stadionu u Knjaževcu, protekao je u tvrdoj i neizvesnoj igri i borbi za svaku loptu, a zahvaljujući dvostrukom strelcu Nemanji Ristiću, šesta pobeda u nizu u novoj sezoni, zasluženo je pripala “belim labudovima” sa Timoka, koji su se sa tri nova boda učvrstili na liderskoj poziciji srpskoligaškog Istoka.

Fudbaleri i sudije pozdravljaju malobrojne navijače (zbog pandemije koronovirusa) – Foto: Novica Petković Skela

U prvih 20 minuta igre vodila se rovovska borba između dva šesnesterca, bilo je nekoliko pokušaja da se stekne prednost, ali sve je ostalo na tome, do 21. minuta kada je štoper Nemanja Milić u svom kaznenom prostoru oborio Miloša Stojanovića, najboljeg igrača Knjaževčana, a sudija Dušan Miladinović je opravdano pokazao na penal. Sa “bele tačke” Nikola Mladenović je bio nepogrešiv. Poslao je golmana Acu Jovanovića u jednu, a loptu u drugu stranu – 1:0 za Timočanin.

Detalji sa utakmice u Knjaževcu (Foto: Novica Petković Skela)

Igrao se 42. minut kada je Ivan Dragićević iz slobodnog udarca pored leve aut linije odlično nabacio loptu pred gol gde se najbolje snašao Nemanja Ristić, rasni strelac i bivši igrač Timočanina i preciznim udarcem sa osam metara, u najbolje vreme, pred odlazak na odmor, izjednačio je rezultat na 1:1.

-Dragićević ima odlične centaršuteve, koji su pola gola. Tako je bilo i ovoga puta. Znam kako će da šutira, stao sam na pravo mesto i rezantnim udarcem zatresao sam mrežu golmana Nakića i poravnao rezultat na 1:1, za naš mirniji i lepši odmor između dva poluvremena – kaže Nemanja Ristić, najbolji strelac lige i Timoka.

Na početku drugog dela Timočanin je mogao da ponovo stekne prednost. Iskusni intrnacionalac Miloš Stojanović se u šesnaestercu Timoka izborio za loptu, sam sebi je stvorio priliku da postigne gol, ali iz povoljne prilike šutirao je iznad prečke.

-Miloš Stojanović je zaista odličan i iskusan fudbaler, koga bi u svojim redovima poželeo svaki klub. Tokom susreta zadavao nam je puno muka, ali uspeli smo ipak da ga onemogućimo da zatrese našu mrežu, na drugoj strani mi smo postigli dva pogotka i slavili šestu u nizu pobedu – kaže kapiten Miloš Cvetković.

Zabeležili smo i dobar udarac Ivana Dragićevića u 62. minutu, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora završio pored desne stative u gol aut. Potom je zapretio i Uroš Nikolić Šinki. Snažno je šutirao sa 18 metara, ali ovoga puta lopta je završila pored leve stative. Mogao je Ivan Dragićević da se proslavi u 75. minutu. Majstorski je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, prebacio je “živi zid”, ali lopta je završila nekoliko centimetara tamo gde se spajaju stativa i prečka. Da je zatresao mrežu bio bi to pogodak za evro razmenu.

-Uzeo sam kratak zalet i ciljao sam desni gornji ugao golmana Nakića. Ali, nedostajalo je veoma malo da skinem paučinu iz gornjeg desnog ugla. Bio bi to moj jedan od najlepših golova. Nadam se da ću biti uspešniji na narednim utakmicama – kaže Ivan Dragićević.

I kada su svi očekivali da će se susret završiti miroljubivom podelom plena, u poslednjim trenucima igre Nemanja Ristić je postigao svoj drugi gol na ovom susretu i (ne)očekivano doneo Timoku šestu radost, mada su pre meča bili zadovoljni i bodom.

Timokovci su podelili radost sa svojim navijačima nakom postignutog pobedonosnog gola (Foto: Novica Petković Skela)

-Miloš Rošević je sa pola terena nabacio visoku loptu prema centarforu Ivanu Dragićeviću, i kada se spremao da je primi na grudi, sa gola je istrčao golman Nakić i van šesnaesterca, negde na 20 metara skočio je na našeg igrača sa namerom da izboksuje loptu u polje. Lopta je došla do neumoljivog strelca Ristića, koji je iz daljine preciznim udarcem šalje u mrežu za šestu pobedu Timoka, mada smo bili zadovoljni i bodom – kaže štoper Dušan Kovačević.

Fudbaleri Timoka zadovoljno napuštaju teren u Knjaževcu nakon šeste uzastopne radosti (FOTO: Novica Petković Skela)

U sredu u sedmom kolu Srpske lige Istok Timok 1919 optimistički dočekuje neugodni Radan iz Lebana (16), uvereni u nastavak pobedonosne serije.