BoljevacSportVestiZaječar info

FSU KRALJEVICA – RTANJ 1 : 3 (0 : 1)

Igrači izlaze na teren (Foto: Novica Petković Skela)

FUDBAL: ZAJEČARSKI OKRUG – ČETVRTO KOLO – U derbiju četvrtog kola Lige FSZO, Rtanj iz Boljevca pobedio kao gost nekompletan sastav FSU Kraljevica iz Zaječara (3:1) i sa maksimalnim učinkom nalazi sa na vrhu tabele

ZAJEČAR. Pomoćno igralište Gradskog stadiona pod Kraljevicom. Gledalaca: 50. Sudija: Aleksandar Milosavljević (Knjaževac) 7. Pomoćnici: Žaklina Filipović (Knjaževac) i Milan Đokić (Knjaževac). Delegat: Igor Blagojević (Zaječar). Strelci: Nenad Aranđelović u 78. minutu za FSU Kraljevica, Bogdan Cokić u 37, 52, Marko Dujkić u 60. minutu za Rtanj. Žuti kartoni: Ilić, Živković (Rtanj).

FSU KRALJEVICA: Stevanović 6, Krstić 6, Stanković 6, Branković 6, Radović 7, Brkić 6,5, Aranđelović 7, Stanisavljević 6 (od 56. Madić 6), Raščanin 6 (od 46. Jović 6), Radović 7, Gligorijević 6, Aleksić 6.

Mladi „vukovi“ sa Kraljevice: FSU Kraljevica (Foto: Novica Petković Skela)

RTANJ: Krcić 6, Taricić 6, S. Živković 6,5, Tončić 6,5, A. Todorović 7, Vesić 7 (od 90. Nikorić -), Stanikić 6,5 (od 63. Orsovanović 6). V. Živković 6,5 (od 90. Dragić -), Cakić 8, Dujkić 7,5 (od 63. Mamula 6), Milutinović 6 (od 46. Ilić 6,5).

Lider na tabeli: FK Rtanj, Boljevac (Foto: Novica Petković Skela)

Igrač utakmice: Bogdan Cakić (Rtanj)

U derbiju četvrtog kola Okružne lige Zaječar nekompletan sastav „vukova“ sa Kraljevice, bez nekoliko standardnih prvotimaca i sa igračem na golu, jer je prvi golman isključen u minulom kolu protiv Sloge u Minićevu, nije uspeo da očerupa „sive sokolove“ sa Rtnja. Lider na tabeli iz Boljevca, predvođen pre svih odličnim napadačkim tandemom, dvostrukim strelcem Bogdanom Cakićem i Markom Dujkićem, koji je postigao treći pogodak, zasluženo su zabeležili i četvrtu vezanu pobedu na visokom letu ka povratku u zonu Istok. Poraz domaćina je ublažio Nenad Aranđelović.

Sudije sa kapitenima (Foto: Novica Petković Skela)

Desetkovana ekipa trenera „vukova“ sa Kraljevice Jugoslava Juge Prvulovića, nije uspela da se suprotstavi raspoloženim igračima Rtnja, koje predvodi najbolji napadački tandem u ligi – Bogdan Cakić i Marko Dujkić, koji sa lakoćom tresu mreže svih rivala. Doduše, domaća ekipa je nastupila bez nekoliko standardnih prvotimaca, kao i bez golmana, koji je prestrogo isključen na meču sa Slogom u Minićevu, drugi golman je bolestan, pa je među stative prinudno morao da stane defanzivac Bojan Stevanović, koji je u nekoliko navrata uspeo da sačuva svoju mrežu.

Golgeteri Rtnja: Bogdan Cakić i Marko Dujkić (Foto: Novica Petković Skela)

Iako su „vukovi“ sa Kraljevice u prvom poluvremenu bili bolji rival na terenu, Rtanj je prvi stigao do prednosti. Kapiten Dušan Brkić je pogrešio pred svojim golom, golgeter Bogdan Cakić mu je ukrao loptu, a potom rezantnim udarcem zatresao mrežu domaćina – 0:1, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Kapiten „vukova“: Dušan Brkić (Foto: Novica Petković Skela)

U nastavku susreta dva brza pogotka „sivih sokolova“ sa Rtnja nagovestili su da je pobednik susreta rešen već u 60. minutu. Strelci su bili najpre centarfor Cakić, koji je iz gužve postigao svoj drugi pogodak, a potom i Marko Dujkić, koji je „overio“ pobedu Rtnja. Poraz FSU Kraljevice ublažio je Nenad Aranđelović, efektnim pogotkom iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Klupa FK Rtnja (Foto: Novica Petković Skela)

Na ovoj utakmici za Zaječarce je debitovao Andrija Stanisavljević, bivši as Kablova, koji je u prvom susretu potvrdio da će biti veliko pojačanje za mlade „vukove“ sa Kraljevice.

Klupa FSU Kraljevica (Foto: Novica Petković Skela)

U narednom kolu FSU Kraljevica gostuje ekipi Rudar VČ u Grljanu, a Rtanj u Boljevcu dočekuje Hajduka iz Sokobanje.

Rezultati četvrtog kola: Osnić – Trebič 0:1, Graničar – Kosovo (odloženo), Pro Rudar – Midžor 1:2, OFK Rtanj 2016 – Šljivar 5:0, Omladinac – Rudar VČ 3:1, FSU Kraljevica – Rtanj 1:3, Hajduk – Sloga 5:5, Radnički 1946 – Velika Jasikova 8:0.

Tabela: Rtanj, Radnički 1946 i Trebič po 12, <omladinac 9, Graničar (-1) i Midžor po 7, FSU Kraljevica 6, Sloga 4, Hajduk, Rtanj 2016 (-1) Rudar VČ (-1), Kosovo (-1) i Šljivar po 3,Osnić i Velika Jasikova po 1, Pro Rudar bez bodova.

Parovi petog kola: Velika Jasikova – Osnić, Sloga – Radnički 1946, Rtanj – Hajduk, Rudar VČ – FSU Kraljevica, Midžor – Rtanj 2016, Šljivar – Omladinac, Kosovo – Pro Rudar, Trebič – Graničar.