-Nema ko drugi da kupi RTB, ne mogu sad da ga kupe ni Amerikanci ni Kanadjani. Uradiću sve što znam i mogu da ga najveća kineska kompanija preuzme i da tako spasemo istok Srbije. Jer, država ne može da podnese da RTB ne radi, izjavio je premijer.
Premijer Aleksandar Vučić rekao je da će moliti kineskog premijera Li Kećianga da preuzmu RTB Bor.
Prema njegovim rečima, RTB Bor trenutno niko nije u stanju da kupi zbog niske cene čelika sem Kineza.
“Idem u Rigu 4. i imaću najduži bilateralni sastanak sa kineskim premijerom i moliću ga, klečaću na kolenima (ne bukvalno, ali i suštinski ako treba) da najpoznatija kineska kompanija preuzme RTB Bor, jer mi ovo više ne možemo da izdržimo”, rekao je on na konferneciji za medije.
Vučić kaže da Srbija ima veliki problem sa borskim RTB-om, da Bor izdržava Srbija, i da ima problema u rukovođenju i dodaje da to mora biti rešeno u narednih šest meseci.
„To ćemo morati da rešimo u narednih šest meseci, takav je dogovoro sa MMF“, rekao je Vučić.
Autor: Emina Stanković
Projekat „Lepša strana Bora“ sufinansiran je sredstvima iz budžeta opštine Bor.
Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
