Srpska liga Istok: EVRO GOL JASINA NUREDINIJA, BOR 1919 – BRZI BROD 2:0 (0:0)
BOR. Stadion kraj pirita. Gledalaca: 200.
Sudija: Stevan Milošević 7. Strelci: Jasin Nuredini u 73, Đorđe Colić u 86. minutu. Žuti kartoni: Sujić, Rosić (Bor 1919), Stošić (Brzi Brod). .
BOR 1919: Gašić 7, Sujić 7, Rosić 6,5 (od 82. Todorić -), Rašković 7, Krneta 7, Nuredini 7,5, Tričković 7, Colić 7 (od 90 +2 Pantić -), Stević 7 (od 90+2 Stanković -), Dobrosavljević 6 (od 56. Zlatković 6,5), Pantović 6 (od 46. Stevanović 6,5).
BRZI BROD: Ćuruvija 7, Bogdanović 6,5, Stamenković 6, Stošić 6,5 (od 82. Aleksić -), Stojanović 7, Kostić 6,5 (od 78. Krivokapić -), Zajić 6, Ristić 7 (od 78. Stajić -), Lazović 6 (od 63.. Lazović 6), Jović 6 (od 78. Pešić -).
IGRAČ UTAKMICE: Jasin Nuredini
Na premijeri nove sezone u srpskoligaškom društvu, znatno pojačan sastav Bora 1919, sa 19 novajlija i sa novim profi trenerom Alenom Tupajićem, prema očekivanju, na stadionu kraj pirita, u gradu bakra i zlata, u derbiju kola, pobedio je neugodnu ekipu Brzog Broda (2:0) i već od prvog kola, najavio borbu za prvo mesto.
U prvom delu susreta borski rudari su imali terensku inicijativu bez završnog udarca, dok su gosti pokušavali da u kontrama iznenade favorizovanog domaćina, međutim, na odmor se otišlo bez golova (0:0).
U nastavku Borani su pojačali tempo igre, pokazali su da su kvalitetniji i spremniji od gostiju koji nisu ni malo za potcenjivanje. Potvrdili su da od starta sezone sa pravom pretenduju za najviši plasman. „Kidisali“ su tokom nastavka na gol gostiju sa svih strana, a u 73. minutu Jasin Nuredini, najbolji akter susreta, postigao je evro gol, kada je sa 22 metra svom snagom raspalio po lopti koja je kao tane završila pod prečku – 1:0. Nema dileme igrač za elitu.
Konačan rezultat susreta postavio je Đorđe Colić u 84. minutu, kada je u stilu majstora fudbala, sa desne strane lobovao nemoćnog golmana Ćuruviju – 2:0.
NOVICA PETKOVIĆ SKELA
Foto: FK Bor 1919/G.Stanković