SportVestiZaječar info

BORBA AMAZONKI SA TIMOKA ZA OPSTANAK U SRPSKOJ ELITI -U subotu Zaječarke dočekuju ekipu Vrbasa

RUKOMET: DERBI ZAČELJA PRIPAO VOJVOĐANKAMA, A OVIM PORAZOM PODMLAĐEN SASTAV AMAZONKI SA TIMOKA PREUZEO JE POSLEDNJE MESTO NA TABELI, PA ĆE POKUŠATI DA KROZ “PLEJ – AUT” IZBORE OPSTANAK U SRPSKOJ ELITI

ZAJEČAR 1949 – VOJVODINA 20 : 22 ( 8 : 15 )

ZAJEČAR. Dvorana: SC Timok. Gledalaca: 200. Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac) i Darko Stefanović (Zemun). Sedmerci: Zaječar 1949 2 (1), Vojvodina 5 (3). Isključenja: Zaječar 1949 10, Vojvodina 12 minuta.

ZAJEČAR 1949: Živić, Veljković 1, Mančić 7, Milošević 1, Marijanović, Stanojlović, Stanković, Balević, Novakov 4, Žikić, Belić 7 (1), Vujadinović (11 odbrana, dva sedmerca), Redžeplar.

VOJVODINA: Guteša (9 odbrana), Vulić, Veličković, Čaušević 3, Žarković 8,, M. Lovrić, Đukić, Ivanić, N. Lovrić 1, Berak 3, Radojčić, Dmitrović, Zečević 5 (1), Mikušak, Lazić 2 (2).

Igračica utakmice: Lidija Vujadinović (Zaječar 1949)

Semafor: 0:8 (14), 1:8 (15), 6:14 (28), 11:15 (36), 16:18 (52), 18:20 (57), 19:20 (58), 20:22 (60).

U odloženoj utakmici 10. kola srpske elite za dame, zbog igranja Zaječarki u osmini finala Čelendž kupa u Portugalu i dva poraza od Madeire (19:37, 14:25), podmlađen sastav Amazonki sa Timoka u derbiju začelja, u hramu rukometa pod Kraljevicom, zasluženo je poražen od Vojvodine (20:22).

Zaječarke su loše otvorile utakmicu, dozvolivši Novosađankama da predvođene Tamarom Žarković, za redom postignu osam pogodaka u prvih 14. minuta igra i povedu sa 8:0, dok su one svoj prvi pogodak postigle tek polovinom 15. minuta. Do pluvremena gošće su održavale stečenu i (ne)dostižnu prednost, da bi na odmor otišle sa sedam golova viška (8:15).

U nastavku domaće rukometašice su zaigrale iznad svojih trenutnih mogućnosti, golman Lidija Vujadinović, uz dva odbranjena sedmerca odrranila je i 11 “zicera”, dok su Vojvođanke znatno popustile u igri. Nakon tri propuštena “zucera” Amazonke za redom postižu tri gola i smanjuju prednost na četiri gola (11:15), a u 48. minutu i na tri gola manjka (15:18). Kako se meč bližio kraju Zaječarke su igrale sve bolje, a u 58. minutu svele su minus na gol razlike (19:20). Ipak, u poslednja dva minuta Zaječarke su postigle još jedan, a Novosađanke još dva pogotka, za zasluženu pobedu od dva gola razlike (20:22). Mada, uz malo više sportske sreće, mogle su Amazonke sa Timoka da prirede i iznenađenje. No, u svakom slučaju, pobeda Vojvodine je zaslužena, mada su u prvom delu postigle 15, a u nastavku samo sedam pogodaka, dok su Zaječarke u prvom poluvremenu zatresle mrežu gošći samo osam puta, a u drugom delu 12 pogodaka.

Ovim porazom Amazonke sa Timoka su preuzele poslednje mesto na tabeli. Jedina moguća misija da i u novoj sezoni ostanu članice Super lige za dame jeste da u plej – autu pobede svoje rivalke prirede iznenađenje i izbore opstanak u srpskoj eliti.

Šansu vide i u eventualnom proširenju lige, ili pak u odustajanju još jedne ekipe od takmičenja.

-Naše redove napustilo je desetak standardnih prvotimki, pa smo bili prinuđeni da znatno podmladimo sastav. A najmlađa prvotimka je Jana Milošević (15), koja je veoma talentovana, ali nema iskustva za srpsku elitu. Ima tu jo nekoliko devojčica koje su budućnost kluba, ali sada plaćamo danak neiskustvu. Ali, ne odustajemo. Igraćemo do kraja pošteno i sportski se boriti na parketu, naravno u granicama naših trenutnih mogućnostii, a potom da kroz “plej – aut” pokušamo da izborimo opstanak u ligi. Biće teško, ali ne predajemo se – kaže Živojin Maksić, šef struke Zaječarki.

Protiv Vojvodine u podmlađenom i nekompletnom sastavu nejakih Amazonki sa Timoka samo tri igračice su bile efikasne. Katarina Mančić i Anja Belić postigle su po sedam pogodaka, Ivana Novakov se četiri puta upisala u listu strelaca, dok su povređena Emilija Veljković i mlađana Jana Milošević postigle samo po jedan gol. Na ovom susretu posebno se istakla golman Lidija Vujadinović, koja je u drugom poluvremenu branila u reprezentativnoj formi, pa je sa pravom proglašena za igračicu utakmice.

-Naš mlad sastav slabo je otvorio utakmicu, jer smo dozvolili Novosađankama da povedu sa 8:0. U drugom delu zaigrali smo mnogo bolje i dobili smo ga sa 12:7, ali nismo mogli da stignemo veliki minus iz prvog poluvremena, pa smo zasluženo izgubili, odnosno platili smo danak neiskustvu. Kao što kaže trener Maksa (Maksić) ostali smo bez velikog broja igračica, u zimskoj pauzi, kada smo sredili finansijsku situaciju u klubu, nismo mogli da pronađemo na našem tržištu slobodna i kvalitetna pojačanja, pa smo morali sezonu da nastavimo sa mladim rukometašicama. I pored trenutno nezavidnog položaja na tabeli nadamo se najboljem i pored toga što su ostale ekipe iz donjeg dela tabele trenutno bolje i iskusnije od nas – kaže Jugoslav Juga Petrović, direktor kluba, koji je od Nove godine ponovo finansijski stabilan i čvrstim koracima korača ka stazama stare slave, kada su Amazonke sa Timoka bile četvorostruke osvajačice duple krune u srpskoj eliti i imale zapaženu rolu i na evropskoj rukometnoj sceni.

U subotu (18,30) Zaječarke će na parketu sportske hale podno Kraljevice dočekati ekipu Vrbasa. Sportski je nadati se drugoj radosti u ovoj sezoni.