SportVestiZaječar info

ZONA ISTOK: TIMOK 1919 UPISAO I 20. UZASTOPNU POBEDU

TIMOK 1919 – RAJKO MITIĆ 3 : 0 (3 : 0)

ZAJEČAR. Gradski stadion. Gledalaca 200. Sudija: Miša Stamenković (Bor) 7. Strelci: Rastko Nikolić u 7. i 45. (iz penala), Dejan Mašić u 54. minutu.

Žuti kartoni: Ramadani (Timok), Stanojković (Rajko Mitić)

TIMOK 1919: Jovanović -, Cvetković 7, Bogojević 7 (od 46. Ristić 7), Petrović 7, Antunović 7, Rastko Nikolić 8, Mašić 7, (od 46. Milojić 6), Vanić 6, (od 46. Mladenović 6 ), A. Ilić 6, Stojadinović 6 (od 57, Milosavljević 6), Ramadani 7 (od 70. Rangelov -).

RAJKO MITIĆ: Đorđević 6 (od 28. Milošević 6), M. Vintonjak 6, Petrović 6, Ilić 6, Miljković 6 (od 60. Demirović -, od 77. Manić -), J. Vintonjak 6, Mladenović 5, Mitić 5 (od 46. Ristić 5), Stanojković 5, Stojanović 6, Anđelković 5.

Igrač utakmice: Rastko Nikolić (Timok 1919)

Fudbaleri Timoka sa maksimalnim učinkom lideri na tabeli zone Istok u duelu sa Rajkom Mitićem iz Bele Palanke zabeležili su i 20-tu uzastopnu pobedu. Tokom prvog poluvremena beli labudovi sa Timoka su bili nadmoćniji i stalno su napadali ka golu gostiju, a preko raspoloženog strelca Rastka Nikolića koji je postigao dva pogotka, pa su na odmor otišli sa ubedljivih 2:0.

Već u sedmom minutu pogotkom Rastka Nikolića (18), sa 23 pogodka, najboljeg strelca zone Istok, iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, plavo beli su poveli sa 1:0. Isti igrač je u poslednjem minutu, pred sam odlazak na odmor, iz opravdano dosuđenog penala posle prekršaja u kaznenom prostoru nad Damirom Ramadanijem, udvostručio prednost ligera na tabeli – 2:0.

I u drugom poluvremenu ista slika na terenu. Iako je imao rezultatsku prednost stečenu u prvih 45 minuta igre, Timok je nastavio da napada, doduše sa smanjenim intezitetom ali je sve konce u igri držao u svojim rukama.

U 54. minutu posle kornera iskusni Dejan Mašić se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i preciznim udarcem povisio je rezultat na 3:0, što je ispostavilo se kasnije bio i konačan rezultat susreta, uz podatak da je polovinom drugog dela mlađani Rastko Nikolić iz blizine udarcem glavom uzdrmao prečku za novi het trik.