NegotinSportVestiZaječar info

Zona Istok – OFK 019 bez mnogo muka nadigrao Branik iz Štubika

grači sa sudijama izlaze na teren (Foto: Novica Petković Skela)

FUDBAL: Zona Istok – OFK 019 bez mnogo muka nadigrao i pobedio ekipu Branika iz Štubika (2:0) i na najboljem je putu da izbori plasman iznad crvene linije, kako bi i od leta bio člano zonaškog društva. U narednom kolu „romantičari“ sa Kraljevice, u gradu bakra i zlata, igraju sa OFK Borom (16)

OFK 019 – BRANIK 2 : 0 (2 : 0)

ZAJEČAR. Igralište kod spomenika „LJubi Didiću“. Gledalaca: 150. Sudija: Branislav Stanković (Babušnica) 8. Pomoćnici: Dušan i Nikola Jakovljević (Negotin) 8. Delegat: Jugoslav Ristić (Negotin). Strelci: Lazar Konić u 13, Nenad Pašić u 43. minutu. Crveni karton: Petar Mladenović u 81. minutu (OFK 019).

Pozdrav navijačima (Foto: Novica Petković Skela)

OFK 019: M. Petrović 7, Andrejević 7 (od 89. Trukić -), Jelenković 7, P. Mladenović 7, N. Petrović 7, Žikić 7 (od 75. Jonović -), Konić 8 (od 89. Mitrović -), Pavlović 7, Jovanović 7, Miloš Nikolić 8 (60. Manojlović 7), Pašić 7,5 (od 60. Bućin 7).

Ekipa OFK 019 (Foto: Novica Petković Skela)

BRANIK: Pantić 6,5, Ostrovljanović 6, Lazić 6 (od 46. Ranđelović 6), Veljković 7, Pismigić 7, Radojević 6, Kraguljac 7, Mihajlović 6, Bogdanović 7, Davidović 6, Petrović 7 (od 49. Jovanović 6).

Ekipa Branika iz Štubika (Foto: Novica Petković Skela)

Igrač utakmice: Lazar Konić (OFK 019)

Kvalitetnijoj i iskusnijoj ekipi „Romantičara“ sa Kraljevice je bilo dovoljno prvo poluvreme da uz pomoć oko 150 ljubitelja fudbala, koji su se okupili na brdašce, van ograđenog dela igrališta, pored pruge, nadigraju i pobede Branik (2:0) i učvrste poziciju na sredini tabele, iznad crvene linije, kako bi i od leta, u novoj sezoni, bili članovi zonaškog društva.

Kapiteni i sudije meča (Foto: Novica Petković Skela)

Već u 13. minutu solidni gosti iz Štubika, prvi put su kapitulirali. Vezista Dušan Žikić je dubinskom loptom sa sredine terena odlično uposlio brzonogog napadača Lazara Konića, koji je pobegao odbrani, potom je nadmudrio i golmana Miloša Pantića i rezantnim udarcem sa osam metara, iskosa sa desne strane, poslao loptu, nisko po travi, u nebranjeni deo mreže – 1:0.

-Žikić me je na vreme dubinskom loptom uposlio, utrčao sam u prazan prostor, oslobodio se svojih čuvara i kada mi je golman pošao u susret da „skrati“ ugao, šutirao sam precizno i zasluženo sam doveo svoj tim u vođstvo od 1:0 – kaže strelac Lazar Konić.

Dva minuta pre odlaska na odmor konačan rezultat ovog fer i korektnog susreta postavio je iskusni Nenad Pašić, sa deset metara, kada je u gužvi natrčao na odbijenu loptu i poslao je pod prečku – 2:0.

-U gužvi lopta se odbijala od nogu do nogu, mi smo želeli da je ubacimo u mrežu, a gosti da je izbace iz svog kaznenog prostora u polje. U jednom trenutku lopta je došla do mojih nogu, a ja sam je bez oklevanja poslao pod prečku u mrežu i „overio“ pobedu – kaže Nenad Pašić, iskusni napadač i strelac drugog pogotka.

Detalji sa susreta (Foto: Novica Petković Skela)

U nastavku svi pokušaji izabranika trenera Igora Slovića, predvođeni iskusnim vezistom i kapitenom Milošem Nikolićem, da povećaju prednost, odnosno gostiju da ublaže poraz, ostali su samo na pokušajima.

-Posle zasluženog vođstva iz prvog poluvremena u nastavku smo malo usporili sa napadima, ali i dalje smo kontrolisali igru i diktirali tempo igre. Pored dva pogotka imali smo još tri zrele prilike, ali ih nismo iskoristili. Gosti su se opredelili za odbranu i brze kontranapade, a u dva navrata mogli su da nas i iznenade. Ali, sve u svemu zaslužena je naša pobeda, a sada su sve naše misli usmerene ka predstojećem derbiju sa OFK Borom, jednim od konkurenata za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu. Imamo iskusan sastav i nećemo u gradu bakra i zlata putovati sa belom zastavom u znak predaje. Naprotiv, idemo da ostvarimo pozitivan rezultat. Zadovoljni smo i podelom bodova – ističe „motorino“ i kapiten romantičara sa Kraljevice.

U 81. minutu, zbog drugog žutog kartona sudija Stanković je opravdano pre vremena poslao na tuširanje Petra Mladenovića, pouzdanog štopera romantičara, pa će Zaječarci u Boru biti oslabljeni za iskusnog štopera.