Zemljotres magnitude 3,6 jedinica Rihterove skale registrovan je jutros u 09.47 sati u regionu mesta Petrovac na Mlavi, 12 kilometara jugoistočno, objavio je Republički seizmološki zavod.
Zemljotresi ovakvog intenziteta mogu izazvati vrlo mala oštećenja na objektima u epicentralnoj oblasti, navedeno je na sajtu Republičkog seizmološkog zavoda.
Prethodno je na listi automatski lociranih seizmičkih događaja bilo navedeno da je zemljotres bio kod Markovca, blizu Svilajnca, ali je naknadno precizirano da je reč o Petrovcu na Mlavi.
Seizmografi su u 10.24 na tom području registrovali novi zemljotres magnitude 2,6 jedinica Rihterove skale.
Seizmolog Ana Mladenović rekla je danas da zemljotres koji se dogodio jutros na području Svilajnca i Petrovca na Mlavi nije imao preterano veliku magnitudu i da su naknadni udari normalna pojava, pa nema razloga za bilo kakav strah.
Mladenović je rekla da je to područje poznato kao seizmičko jer su se najjači zemljotresi u Srbiji dešavali u području Svilajnca i Petrovca na Mlavi.
„Ovaj zemljotres nije imao neku preterano veliku magnitudu i ti naknadni udari su potpuno normalna stvar, ništa nije neočekivano i ništa nije zbog čega bi trebalo da brinemo“, rekla je Mladenović.