SportVestiZaječar info

Zaječarci na korak od povratka u Srpsku ligu

Zona Istok – Zaječarci „petardom“ savladali OFK Knjaz, komšije iz Trgovišta kod Knjaževca i sa uzastopne 22. pobede na korak su od povratka u Srpsku ligu. U nedelju Timokovci gostuju kod OFK Bora.

TIMOK 1919 – OFK KNJAZ 5:0 (4:0)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Ćirić (Pirot) 7. Strelci: Rastko Nikolić u 25, 61, Uroš Nikolić u 29. (iz penala), 41, 45. minutu.

TIMOK 1919: Jovanović -, Cvetković 7, Bogojević 6,5, Petrović 6,5, Uroš Nikolić 8, Rastko Nikolić 8 (od 64. Rangelov 6,5, Vanić 6,5,(od 46. Mladenović 6,5, Stojadinović 6,5 (od 46. Ristić 6,5), Ramadani 7, Mašić 6,5 (od 64. Milojić 6,5), Milosavljević 6,5.

OFK KNJAZ: Nakić 7, Milijić 5, Ivanović 5, I. Nikolić 6, Jonić 6, J. Nikolić 6, Pešić 5,5, Ranđelović 5,5 (od 52. Aleksić 5,5, Kocić 5, Đorđević 6, Cibrić 5.

Igrač utakmice: Uroš Nikolić (Timok 1919)

Izabranici trenerskog tandema Miroslav Nikolić Šinki – Ivan Aleksić, nastavili su pobednički niz i treba im samo još jedna pobeda da sedam kola pre kraja prvenstva, obezbede povratak u srpskoligaško društvo (u nedelju Timok gostuju kod OFK Bora, do nedavna konkurenta za prvo mesto, ako pobede „overili“ su titulu i tok u Srpsku ligu).

Dakle, Vihor sa Timoka nosi sve pred sobom na starom stadionu pod Kraljevicom. Ovoga puta, u duelu sa OFK Knjazom iz Trgovišta kod Knjaževca, upisali su i 22. uzastopnu pobedu (5:0). Za „petardu“ u njihovoj mreži glavni krivci su dva Nikolića – Uroš i Rastko, prvi je postigao tri, a drugi dva efektna pogotka.

Da na golu gostiju nije bio iskusni Nikola Nakić, pobeda Zaječarac bila bi ubedljivija.

Razigrani Timokovci poveli su u 25. minutu pogotkom Rastka Nikolića, kada je posle centaršuta sa desne strane Damira Ramadanija, sa deset metara poslao loptu pod samu prečku i nagovestuo novi trijumf plavo belih – 1:0.

-Nakon centaršuta Damira Ramadanija sa desne strane lopta je došla pravo do mene, a ja sam je bez oklevanja poslao pod samu prečku iza leđa golmana Nikole Nakića – kaže Rastko Nikolić, koji je kasnije postigao još jedan gol i sa 28 postignutih pogodaka prvi je strelac lige u dosadašnjem toku prvenstva u zoni Istok.

Na 2:0, povisio je iskusni Uroš Nikolić u 29. minutu iz opravdano dosuđenog penala nakon što je neko iz odbrane gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu. I treći pogodak za Timok, delo je Uroša Nikolića, najpre u 41. minutu posle centaršuta Marka Cvetkovića, kada je poslao loptu u suprotan golmanov ugao. Pred odlazak na odmor, raspoloženi Uroš Nikolić je postigao het trik kada je sa 20 metara poslao loptu u desni donji ugao golmana Nikole Nakića.

-Protiv mojih Knjaževčana lopta me je baš slušala. Postigao sam „het trik“ prvi u ovom prvenstvu i zbog toga sam radostan. Jedan gol sam postigao iz penala, a potom još dva posle lepih akcija celog tima – zadovoljno kaže trostruki strelac Uroš Nikolić.

Konačan rezultat ovog neravnopravnog susreta postavio je Rastko Nikolić najbolji strelac lige sa 28 pogotka, kada je iz srca šesnaesterca sa desne strane po drugi put poslao loptu u golmanov levi ugao.

Gosti iz Trgovišta tokom susreta nisu uputili ni jedan ozbiljniji udarac ka neocenjenom golmanu Aleksandru Jovanoviću, što samo po sebi govori o razlici u kvalitetu ova dva sastava, gde je Timok na korak do Srpske lige, a OFK Knjaz na sredini tabele, bez opasnosti od ispadanja iz lige.

U nedelju Timokovci gostuju kod OFK Bora, do nedavna glavnog konkurenta za prvo mesto, ali nekoliko neočekivanih rezultata udaljili su ih od planiranih želja.

FK Timok očekuje i 23. uzastopnu pobedu, koja bi ujedno i značila plasman u Srpsku ligu, sedam kola pre kraja sezone.