Ovogodišnji Vidovdanski noćni uspon na Rtanj okupio je proteklog vikenda oko 1.400 planinara, rekreativaca i ljubitelja prirode iz Srbije i inostranstva.

„Rtanj je ove godine baš mističan, nikad više planinara i lepše vremenske prilike na vrhu. I izlazak do vrha bio je nekako lagan“, navodi Boban Olujić, jedan od višegodišnjih učesnika ovog uspona.
Nije bilo jednostavno prihvatiti ovogodišnji veoma velkiki broj učesnika akcije, pripremiti doručak, voditi stazu, ali sve je prošlo besprekorno zahvaljujući odličnoj organizaciji domaćina akcije Planinarskog kluba „Šiljak“ iz Boljevca i MZ Rtanj, a svi učesnici akcije imali su priliku da uživaju u neverovatnom pogledu na deo Srbije u svitanju.
Najmlađi učesnik tradicionalne akcije “Vidovdanski uspon na Rtanj” ove godine bio je Uroš Jovanović iz Boljevca, rođen 2009. godine.
Za bezbednost i pomoć na stazi dugoj 14,6 kilometara i ove godine brinuli su članovi Gorske službe spasavanja -stanice Boljevac.

