VestiZaječar info

U prethodnoj nedelji poginula četiri lica -MUP: Neprilagođena brzina i dalje faktor nastanka najtežih saobraćajnih nezgoda

Foto: Arhiva

Tokom prethodne nedelje na putevima u Srbiji dogodile su se 573 saobraćajne nezgode, poginula su četiri lica, a povređeno 259.

U prethodnih 23 dana na putevima u Srbiji život su izgubila 26 učesnika u saobraćaju – 15 vozača, 5 putnika i 6 pešaka. Ovi podaci predstavljaju ozbiljno upozorenje i obavezu za sve nas da odgovornije učestvujemo u saobraćaju.

„Analize pokazuju da je neprilagođena brzina i dalje dominantni faktor nastanka najtežih saobraćajnih nezgoda. Pored toga, nekorišćenje sigurnosnog pojasa značajno povećava rizik od smrtnog ishoda, kako kod vozača tako i kod putnika“, navodi se u saopštenju MUP-a.

Posebno zabrinjava i nepropisno i nebezbedno kretanje pešaka kolovozom, što često dovodi do tragičnih posledica.

„Apelujemo na sve vozače da prilagode brzinu uslovima na putu, poštuju saobraćajne propise i obavezno koriste sigurnosni pojas. Pešake podsećamo da koriste pešačke prelaze i da se kreću na bezbedan način, vodeći računa o sopstvenoj vidljivosti. Bezbednost u saobraćaju je odgovornost svih nas. Sačuvajmo živote – poštujmo propise“, dodaje se u saopštenju MUP-a.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button