SportVestiZaječar info

U DERBIJU KOLA BELI LABUDOVI SA TIMOKA NADVISILI NIŠKE ORLIĆE

Detalji sa utakmice (Foto: Novica Petković Skela)

FUDBAL: SRPSKA LIGA – ISTOK – “BELI LABUDOVI” SA TIMOKA NA STADIONU POD KRALJEVICOM NADVISILI NIŠKE “ORLIĆE” I ZABELEŽILI DEVETU RADOST NA SVOM TERENU (2 : 0). PREDSTOJEĆEG VIKENDA, U PRETPOSLEDNJEM KOLU PRVOG DELA SEZONE NA SRPSKOLIGAŠKOM ISTOKU, ZAJEČARCI GOSTUJU KOD DUNAVA U PRAHOVU (SUBOTA, 13)

TIMOK 1919 – OFK SINĐELIĆ 2 : 0 (1 : 0)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7,5. Pomoćnici: Srđan Milićević (Kuršumlija) 7,5, Lazar Milojković (Niš) 7,5. Četvrti sudija: Dušan Mitrović (Prokuplje) 7,5. Delegat: Dejan Najdić (Sokobanja). Strelci: Nikola LJupković u 35, Miloš Nikolić u 88. minutu. Žuti kartoni: M. Nikolić, Todorović, Knežević (Timok 1919), Ović, Jovanović (OFK Sinđelić).

TIMOK 1919: Jovanović 7, Cvetković 7, Knežević 7, Radosavljević 7, LJupković 7 (od 46. Todorović 7), Marko Ristić 7,5, Dragićević 7, Rošević 7 (od 88. Aleksić -), U. Nikolić 7, Kovačević 7 (od 46. Rudić -, od 60. M. Nikolić 7,5), Gardić 7.

OFK SINĐELIĆ: Đorđević 6, Ristić 7 (od 78. Kostadinović -), Novković 6 (od 46. Petrović 6,5), Jović 7, Stamenković 7 (od 66. Arsenović 6,5), Zajić 7, Mančić 7 (od 78. Mitić -), N. Petrović 6,5 (od 59. Radenković 6), Stefanović 6, Jovanović 7, Stoičev 6).

Sudijska trojka sa igračima izlazi na teren (Foto: Novica Petković Skela)

Igrač utakmice: Marko Ristić (Timok 1919)

U Hramu fudbala pod Kraljevicom dva stara rivala i bivša prvoligaša Timok 1919 i Sinđelić iz Niša odigrali su tvrdu i do kraja neizvesnu utakmicu. I popularni “beli labudovi” sa Timoka i niški “orlići”, prikazali su kvalitetan fudbal, a posle taktičkog nadmudrivanja, pobeda je na kraju sasvim zasluženo pripala izabranicima trenera Vojkana Rajčića (2:0), koji je nadmudrio svog kolegu iz Niša Sašu Jovanovića.

Zajednički snimak sudije i kapiteni (Foto: Novica Petković Skela)

Tokom celog susreta vodila se ravnopravna i rovovska borba između dva šesnaesterca, gde su odbrane oba sastava delovale sigurno i bez grešaka. Timokovci su kao domaćini imali inicijativu i stalno su atakovali ka golu Nemanje Đorđevića, dok su se Nišlije uspešno branile, a potom u brzim i uigranim kontrama, pokušavali su da uznenade domaću odbranu, ali nisu uspele u tome.

Prvu priliku da steknu prednost imali su domaći igrači već u uvodnim minutima, ali je golgeter Ivan Dragićević iz slobodnog udarca sa 18 metara šutirao visoko preko gola.

-Iz slobodnog udarca nisam zahvatio loptu kako sam želeo i ona je završila preko gola. Na ovoj utakmici gosti su znali odakle im preti najveća opasnost po njihov gol, pa sam stalno imao po dva čuvara, pa ovoga puta, po navici, nisam zatresao mrežu Nišlija. Ali važno je da smo pobedili. Oni su čuvali mene, ostavljajući slobodan prostor za druge igrače koji su postigli dva gola, za Timokovu devetu radost ove jeseni – kaže Ivan Dragićević.

Igrao se 35. minut kada je Nikola Radosavljević u 35. minutu, snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, golman Đorđević je kratko odbio loptu, na koju je natrčao “bonus” Nikola Ljupković i iz blizine poslao je loptu u mrežu – 1:0.

U 35. minutu Nikola Radosavljević je snažno šutirao na gol, golman je kratko odbio loptu, a ja sam je bez oklevanja prosledio u mrežu, za naše zasluženo vođstvo – kaže “bonus” Nikola Ljupković, koji je ispunio svoj zadatak, pa ga je u drugom poluvremenu uspešno zamenio iskusniji defanzivac i vezista Miloš Todorović.

U 43. minutu beležimo topovski udarac sa 16 metara Miloša Roševića, loptu je golman kratko odbio loptu, stvorila se gužva, ali nije bilo pogodaka. Gosti su u poslednjem trenutku otklonili opasnost i produžili nadu da u nastavku bar izjednače na 1:1.

-Natrčao sam na povretnu loptu i raspalio sam svom snagom. Ali golman je uspeo krajnjim naporom da je kratko odbije, ponovo sam utrčao u gužvu sa željom da je iz drugog pokušaja pošaljem u mrežu, ali sam izblokiran i lepa prilika je otišla u nepovrat- kaže mlađani Miloš Rošević (19) koji stasava u vrhunskog fudbalera.

I u nastavku igrači obeju ekipa ginuli su na terenu za svaku loptu, ali Timokovci su sigurno kontrolisali igru i tok lopte. U 65. minutu Mladen Radenković je posle centaršuta sa desne strane volejem zahvatio loptu, ali ona je završila iznad prečke u gol aut.

Dva minuta pre kraja susreta Stefan Knežević jeodlično centrirao sa leve strane, Ivan Dragićević je glavom uputio loptu ka golu, golman je kratko odbio do brzonogog Miloša Nikolića, koji preciznim udarcem iz blizine “overava” pobedu Timoka – 2:0.

-Posle centaršuta Stefana Kneževića golgeter Ivan Dragićević je najviši bio u skoku i glavom šutirao na gol, golman je ponovo kratko odbio loptu, ja sam bio na pravom mestu i u pravo vreme i rezantnim udarcem iz blizine “overio” sam devetu pobedu Timoka ove jeseni. Nadam se da ću i u poslednja dva kola prvog dela sezone biti uspešan i najpre u subotu zatresti mrežu dunavskih “alasa” u Prahovu, kao i nedelju dana kasnije, na zatvaranju jesenje sezone, protiv Vlasine u Zaječaru – kaže brzonogi i spretni strelac drugog pogotka Miloš Nikolić.

Timokovci zadovoljno napuštaju teren posle teške ali zaslužene pobede nad neugodnim Nišlijama (Foto: Novica Petković Skela)

U subotu “plavo beli” plove na susret sa Dunavom u Prahovu. Uvereni su da će se sa lepog plavog Dunava vratiti u Zaječar vedra lica, uzdignute glave i sa tri nova boda. Videćemo.