KnjaževacSportVestiZaječar info

SLOGA – FSU KRALJEVICA 2 : 3 (1 : 3)

FSU Kraljevica (Foto: Arhiva FSU Kraljevica/ Nemanja Čikarić)

MINIĆEVO. Igralište Sloge. Gledalaca: 150. Sudija: Mladen Veselinović (Knjaževac) 6. Strelci: Marko Miletić u 43, 83. minutu za Slogu, Nikola Aleksić u 14, 19, 38. minutu za FSU Kraljevica. Žuti kartoni: Milenković, Danijel Ilić (Sloga),Ćosić, Radović, Žikić, D. Brkić (FSU Kraljevica). Crveni karton: Mladen Miladinović u 65. minutu (FSU Kraljevica).

SLOGA: Mladenović 6, Jovanović 6, V. Marinković 6, Živković 6, Milenković 6, Premdivoj 6 (od 46. G. Tomić 7), F. Tomić 7, Nisić 6, Danijel Ilić 6, Milenović 6 (od 16. Miletić 7,5), Bogojević 6.

FSU KRALJEVICA: Miladinović 6, Krstić 6, Ćosić 6,5, Jović 6,5. Mitrović 6 (od 80. Stojković -), Radović 7,5, Gligorijević 7 D. Brkić 7, Žikić 6,5, (od 46. Mladenović 6, od 90. Madić -), Aleksić 8, Antić 7.

Igrač utakmice: Nikola Aleksić (FSU Kraljevica)

Sa tri efektna pogotka izvanrednog napadača Nikole Aleksića, raspoloženi Zaječarci su poveli sa 3:0, ali potom, sa igračem manje, jer je isključen golman Miladinović, pa je branio igrač, dozvolili su domaćinima da rezervista Marko Miletić postigne dva gola i dovede završnicu susreta u neizvesnost. Interesantno je da boje Sloge sa uspehom brane otac Goran i sin Filip Tomić.

Po mišljenju i rečima rukovodećih ljudi kluba, koji su posmatrali utakmicu, čini im se da je sjajnu igru fudbalera FSU Kraljevica, delimično pokvario glavni delilac pravde Mladen Veselinović, jer je u 65. minutu možda prestrogo isključio golmana Mladena Mladenovića, pa kako nisu imali rezervnog, na gol je stao igrač, koji je na sreću odbranio nekoliko udaraca. Ali, kako kažu veruju da sudija nije imao lošu nameru, bio je bliži mestu događaja i doneo pravednu odluku.

Bolju igru u prvom delu gosti su krunisali sa tri pogotka, koje je postigao napadač Nikola Aleksić, posle filigranskih asistencija veziste Stefana Radovića. Pred odlazak na odmor (43. minut), nakon neopreznosti u odbrani Sloga je uspela pogotkom rezerviste Miletića da smanji rezultat na 1:3.

U drugom delu, odnosno u 65. minutu, nakon sporne situacije, golman gostiju dobija direktan crveni karton, a na gol je stao defanzivac Mitrović. Međutim, Mitrović se brzo povredio, pa je morao da napusti teren, a na gol je stao sjajni vezista Radović, koji je odličnim odbranama u nekoliko navrata uspeo da sačuva svoju mrežu, sve do 83. minuta, kada Mitrović svojim drugim pogotkom smanjuje prednost gostiju na – 2:3, što je i konačan rezultat ovog susreta.

FSU Kraljevica u narednom kolu, na pomoćnom terenu Gradskog stadiona pod Kraljevicom, u derbiju kola, dočekuje ekipu Rtnja iz Boljevca, trenutnog lidera na tabeli Okružne lige Zaječar, dok Sloga gostuje kod Hajduka u Sokobanji.