SportVestiZaječar info

POTOPLJENA I MORAVA, u subotu Timokovci gostuju Topličaninu u Prokuplju

Srpska liga Istok – Silan Timok zabeležio je još jednu visoku pobedu, ovoga puta potopljena je SFK Morava (5:1) i posle još jednog remija drugoplasirane Budućnosti iz Popovca, Zaječarci su povećali svoju prednost na liderskoj poziciji. U subotu Timokovci gostuju kod Topličanina u Prokuplju (16,30)

TIMOK 1919 – SFK MORAVA 5 : 1 (3 : 1)

ZAJEČAR. Gradski stadion pod Kraljevicom. Sudija: Mitar Klikovac (Niš) 8. Pomoćnici: Uroš Stojković (Niš) 8 i Predrag Hristov (Niš) 8. Četvrti sudija: Petar Vukadinović (Niš). Delegat: Zlatko Perić (Brestovac). Strelci: Ivan Davidović u 1, Miloš Rošević u 12, Miloš Cvetković u 26 (iz penala), Nemanja Lapčević u 57, Nemanja Ristić u 62. minutu za Timok 1919, Stošić u 14. minutu za SFK Moravu. Žuti kartoni: N. Ristić, O. Nikolić, Trifunov (Timok 1919), Veliji, Mirković (SFK Morava).

Fudbaleri predvođeni sudijama izlaze na teren (Foto: Novica Petković Skela)

TIMOK 1919: Jovanović 7, Marko Cvetković 7 (od 61. Rudić 7), Knežević 7 (od 71. Milić 7), Pantić 7 (65. U. Nikolić 7), N. Ristić 7,,5, O. Nikolić 7,5 (od 46. Lapčević 7,5), Rošević 8, Davidović 7,5, Trifunov 7,5 (od 71. Kovačević – -), Gardić 7,5.

SFK MORAVA: Vukadinović 7, Stajić 6, Veliji 6 (od 65. Vasilković 7), Milenković 6, Kitanović 6 (od 46. Mirković 6), Milenković 6, Stanković 6, Jović 6, Milić 6, Stošić 7 (od 87. Ivanović -), Stojanović 6.

Igrač utakmice: Miloš Rošević (Timok 1919)

Iako je u većem delu susreta padala kiša, a teren bio klizav, to nije ni malo smetalo Timokovcima da pruže odličnu partiju, možda i najbolju ovoga proleća, a rezultat briljantne i efikasne partije je „petarda“ u mreži nejakih momaka sa „Južne pruge“ – 5:1.

Izabranici trenera Vojkana Rajčića poveli su već u prvom minutu susreta, iz prve akcije. Ofanzivni bek Stefan Knežević je odlično uposlio Ivana Davidovića, koji rezantnim udarcem sa osam metara pogađa mrežu – 1:0. Vođstvo je udvostručio Miloš Rošević, najbolji akter susreta, u 12. minutu, iskosa sa desne strane, sa 10-tak metara, posle izvanredne asistencije kapitena Miloša Cvetkovića – 2:0. Dva minuta kasnije golman Aca Jovanović se poigravao loptom, pokušao je da dribla Nikolu Stošića, ovaj ga je nadmudrio, ukrao mu loptu i iz blizine smanjio je rezultat na 2:1. Igrao se 26. minut kada je mlađani Ognjen Nikolić majstorski dodao loptu do Miloša Roševića i kada se spremao da šutira na gol, oboren je u kaznenom prostoru, a odlični sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal. Sa „bele tačke“ iskusni kapiten Miloš Cvetković, koji igra u vrhunskoj formi, bio je nepogrešiv – 3:1.

Detalj sa utakmice (Foto: Novica Petković Skela)

U drugom delu kiša je oslabila, ali Timok je nastavio u talasima da juriša ka golu gostiju. U 57. minutu Miloš Cvetković je dugom loptom pronašao Nemanju Ristića, koji je odmah centrirao pred gol gde se najbolje snašao Nemanja Lapčević i povisio vođstvo na 4:1. U 62. minutu u najlepšoj akciji na utakmici, Miloš cvetković, Ivan Davidović i Nemanja Lapčević odigrali su odličnu akciju, sa dodavanjima i duplim pasovima, a Nemanja Ristić ju je krunisao petim pogotkom za goropadni Timok – 5:1.

Zbog Uskrsa sve utakmice 32. kola Srpske lige Istok igraju se u subotu od 16,30 časova. Timok gostuje kod Topličanina u Prokuplju.