VestiZaječar info

Poslednji martovski dan u Zaječaru oblačan, povremeno moguća kiša

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) vreme će danas biti pretežno oblačno, ujutro i pre podne mestimično s kišom i lokalnim kratkotrajnim pljuskovima, na visokim planinama sa snegom, dok se posle podne i uveče padavine očekuju uglavnom u brdsko-planinskim predelima.

Duvaće slab i umeren vetar, u Vojvodini i na planinama povremeno jak, severni i severozapadni.

Najniža temperatura biće od 5 do 9 stepeni, a najviša od 12 do 16 stepeni.

U Zaječaru danas oblačno, povremeno moguća kiša. Najviša dnevna temperatura oko 10 stepeni. U utorak bez promene vremena. Minimalna temperatura 7, najviša dnevna 10 stepeni.

U Srbiji u utorak i sredu očekuje se pretežno oblačno vreme, mestimično s kišom i lokalnim pljuskovima, koji ponegde mogu biti praćeni grmljavinom, na visokim planinama i sa snegom.

U drugoj polovini sedmice biće promenljivo i malo toplije sa sunčanim intervalima i maksimalnom temperaturom ponegde i do 20 stepeni.

Kratkotrajna kiša ili lokalni pljusak se u četvrtak i petak očekuje samo u brdsko-planinskim oblastima, a u subotu ponegde i u ostalim predelima.

Od nedelje će uslediti zahlađenje s prolaznim padavinama uz pojačanje severnog vetra.

AMSS: Moguća magla i vlažni kolovozi, kamioni na prelazima čekaju najviše pet sati

Stanje na putevima je bolje u odnosu na prethodne dane, ali je zbog povremenih kratkotrajnih pljuskova opasnost od mestimično vlažnih kolovoza i dalje prisutna, a na putevima u istočnim i jugoistočnim krajevima preko prevoja i pored reka magla tokom jutra i večeri može otežavati vidljivost, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza.

Na teretnim terminalima na graničnom prelazu Horgoš na izlazu iz zemlje vozila se zadržavaju sat i po, na Kelebiji tri sata, a na Batrovcima pet sati.

Prema poslednjim informacijama dobijenim od JP „Putevi Srbije“, na naplatnim stanicama nema zadržavanja vozila.

Putevi prvog, drugog i trećeg prioriteta u Timočkoj krajini su mestimično vlažni. Učestalih sitnih odrona ima duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima i zasecima. Najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button