KulturaVestiZaječar info

Poetsko-muzički program u Narodnom muzeju u Zaječaru

Povodom Svetskog dana poezije, u Narodnom muzeju u Zaječaru, sutra, 21. marta, Ženski poetski klub „Vlat“ iz Zaječara i Kamerni hor „Lavirint“, prirediće poetsko – muzički nastup, slaveći dan koji je prvi dan proleća, i stoga od međunarodne zajednice proglašen za Svetski dan poezije.

Petnaestak pesnikinja će izrecitovati po jednu svoju pesmu u slavu i čast poezije i proleća, a kamerni hor je pripremio pet renesansnih kompozicija koje će otpevati u kombinovanom programu.

Od pesnikinja, nastupaju: Ljuba Petković Žeželj, Jadranka Bjedov, Aleksandra Stanojević, Marina Milutinović, Irena Jovanović, Marta Stanković, Sanja Marinković, Marijana Badicović, Selena Avramović, Biljana Marković Mihajlović, Brankica Đorđević, Jelena Glišić, Marija Ranđelović i Dajana Stamenković.

Nastup je u glavnoj izložbenoj sali Narodnog muzeja Zaječar, ulaz je slobodan.

Početak je u 18 sati.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button