SportVestiZaječar info

Pobeda zaječarskih rukometaša i rukometašica na domaćem terenu

Subotnje popodne u sportskoj hali na Kraljevici bilo je rezervisano za rukomet. Zaječarske rukometašice i rukometaši ostvarili su nove pobede minulog vikenda, ovog puta pred domaćom publikom.

U 14. kolu Prve regionalne lige Istok – grupe A, zaječarske rukometašice su ostvarile novu ubedljivu pobedu nad ekipom Nemanjića rezultatom 44:27(19:10). Od prvog minuta „amazonke“ su nametnule svoj ritam i stekle odmah na startu značajnu prednost koja se postepeno uvećavala.

Najefikasnija na terenu bila je Emilija Veljković sa sedam pogodaka, koja je proglašena i za najbolju na meču. Lara Radić je šest puta pogodila mrežu protivnika, dok su Bogdana Simonović i Katarina Stevanović pratile sa po pet pogodaka. Treba pohvaliti i kapitena, Almu Redžeplar koja je bila fantastična na golu i skidala gotovo nemoguće zicere protivničkih igračica.

Sve igračice su dobile šansu i svoje minute iskoristile na najbolji mogući način. Kod gošći jedina raspoložena je bila Lara Radojčić sa deset pogodaka.

U narednom kolu, „amazonke“ gostuju ekipi Đerdapa iz Kladova.

U 19. kolu Prve regionalne lige Istok za muškarce, rukometaši su dočekali ekipu Mladog Radnika i savladali je rezultatom 41:32(19:16). Gosti su držali rezultatski priključak samo u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu, naročito u prvih 15 minuta se videla totalna dominacija domaćih rukometaša. Jaka odbrana i brzi i laki golovi, odveli su zaječarce na +10, koje gosti nisu mogli da smanje do kraja utakmice.

Najraspoloženiji za igru bio je Andrija Mijović sa 14 golova, ujedno i igrač utakmice, pratili su ga Nemanja Sandulović sa 8, Nikola Sandulović i Milan Nikolić sa po 6 pogodaka.

Ono što očekuje ekipu Darka Milosavljevića jeste utakmica sezone: gostovanje u Blacu protiv ekipe Jastrebca. Obe ekipe su neporažene u drugom delu sezone, a jedini poraz ekipi Jastrebca nanela je upravo zaječarska ekipa u prvom delu sezone. Ekipe su bodovno izjednačene, s tim da zaječarski rukometaši imaju utakmicu više, ali eventualna pobeda bi zaječarce zadržala na prvom mestu.