KulturaSlobodno vremeVestiZaječar info

Kreće bioskopska projekcija filma „Trag divljači”, delom snimljenog u Zaječaru i Vratarnici

Scene sa snimanja filma "Trag divljači" u centru Zaječara

Domaći igrani film „Trag divljači” Nenada Pavlovića, po motivima proznih dela njegovog oca, proslavljenog književnika i reditelja Živojina Žike Pavlovića, koji se delom snimao i u Zaječaru i na porodičnom imanju Žike Pavlovića u Vratarnici kraj Zaječara, gde je proveo veći deo detinjstva, biće premijerno prikazan 3. oktobra u beogradskoj Mts Dvorani, a od 6. oktobra će krenuti u redovnu bioskopsku distribuciju širom zemlje. Zaječarsku premijeru „Trag divljači“ će imati u subotu, 8. oktobra, od 20 sati, u sali pozorišta “Zoran Radmilović“

Scene sa snimanja filma „Trag divljači“ u centru Zaječara

Film je rađen prema prozi čuvenog reditelja i književnika Živojina Žike Pavlovića (1933-1998), čiji je sin upravo režiser najnovijeg ostvarenja. Glavni junak je perspektivni novinar u komunističkoj Jugoslaviji 1979. godine, koji istražuje političko ubistvo u malom ruralnom mestu.

Na konferenciji za medije, održanoj u Beogradu, govorili: reditelj i scenarista Nenad Pavlović, koproducent Vladimir Lučić – generalni direktor kompanije „Telekom Srbija”, kao i glavni glumci – Radivoje Raša Bukvić, Predrag Miki Manojlović, Nada Šargin i Miloš Timotijević.

Pored pomenutih glumaca u filmu igraju još – Dragan Bjelogrlić, Jovo Maksić, Milena Pavlović, Boris Milivojević, Milena Radulović, Filip Šovagović, i drugi.

Radivoje Raša Bukvić, glumac sa uspešnom karijerom u Francuskoj i Evropi, tumači istraživačkog novinara Jugoslava, i smatra da to ime opterećuje u državi koja više neće nositi taj naziv.

Predrag Miki Manojlović igra visokog funkcionera Udbe Blagoja Ljotića, koji se upušta u istragu misterioznog ubistva.

„Veoma je važno da je ovaj scenario nastao prema književnim delima velikog umetnika, pisca i reditelja Živojina Pavlovića. Ovde su adaptirana tri romana koja prate porodicu Ljotić kroz duži vremenski period. Pokušao sam da pronađem u sebi ono što nosi jedan pukovnik Udbe, i bilo je lako, mislim da svako od nas to može, i da nije glumac”, našalio se Manojlović koji je naglasio da je imao prilike da radi i sa rediteljevim ocem Žikom Pavlovićem.

Reditelj i scenarista Nenad Pavlović filmom „Trag divljači” debituje na planu dugometražnog igranog filma.

Na filmu su radili i ko-scenaristi Dimitrije Vojnov i Đorđe Milosavljević, direktorka fotografije Bojana Andrić, dok su producenti Miloš Avramović (reditelj poznat po filmskom i TV serijalu „Južni vetar”) i Tatjana Žeželj Gojković, ko-producent Kosta Đorđević, a izvršni producent je Goran Bjelogrlić.

Krimi drama „Trag divljači” premijerno je prikazana 15. septembra na 15. izdanju Leskovačkog internacionalnog festivala filmske režije – LIFFE, i time je otvorila ovu manifestaciju u Narodnom pozorištu Leskovac. Upravo na ovom festivalu glavna nagrada za najbolju režiju nosi ime „Živojin Žika Pavlović”.

Zaječarsku premijeru „Trag divljači“ će imati u subotu, 8. oktobra, od 20 sati, u sali pozorišta “Zoran Radmilović“. Cena ulaznice je 350 dinara.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button