BoljevacSportVesti

FUDBAL – Zaječarski okrug: Komšijski derbi zasluženo pripao Rtnju

RTANJ – OSNIĆ 3 : 1 (0 : 0)

BOLJEVAC. Sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac) 8. Pomoćnici: Žaklina Filipović (knjaževac) 7, Milan Sokolović (Knjaževac) 7. Delegat. Boban Milosavljević (Minićevo). Strelci:Božinović u 64, Cakić u 89 (iz penala), Stanikić u 90. minutu za Rtanj, Mamula u 66. minutu za Osnić. Žuti kartoni: Krstić, Stanikić (Rtanj), Bogdanović, Mamula, Apostolov, Ilić (Osnić). Crveni karton: Igor Kostanović u 89. minutu (Osnić).

RTANJ: Dlbokić 6, Taricić 6, Živković 6, Todorović 6,5, Orsovanović 6,5, Milutinović 6,5, Božinović 7, Stanikić 7,5, Cakić 6,5 (od 90. Martinović -), Krstić 6,5, Stojadinović 6.

OSNIĆ: Krcić 7, Kostanović 6, Bogdanović 6, Ilić 6,5, Dragulović 6, Apostolov 6,5, Simeonović 6, Mamula 7, Marković 6 (od 75. Šćopić -), Stefanović 7, Veličković 6

Igrač utakmice: Vladica Stanikić (Rtanj)

Komšijski derbi zasluženo je pripao Rtnju (3:1). U prvom poluvremenu kod rezultata 0:0, gosti su imali dve izvanredne prilike da steknu prednost ali ih napadači nisu realizovali. U drugom delu viđen je bolji fudbal i četiri pogotka.

Najpre su Boljevčani pogotkom Božinovića u 64. minutu poveli sa 1:0, a dva minuta kasnije Mamula je izjednačio na 1:1. Pobednik je odlučen u samom finišu susreta. U 89. minutu Cakić je iz penala ponovo doneo prednost domaćinu, a Vladica Stanikić je u poslednjim trenucima igre „overio“ pobedu Boljevčana – 3:1.

Parovi devetog kola: Osnić – Midžor, Sloga – Rtanj, Kosovo – Velika Jasikova, Hajduk – Ozren, Radnički 1946 – Trebič (derbi kola), Šljivar – Graničar, Pro Rudar – Omladinac, Rtanj 2016 – Rudar VČ.