SportVestiZaječar info

FUDBAL – Prijateljska utakmica: TIMOK 1919 – MLADOST GAK 1 : 1 (0 : 1)

ZLATIBOR. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Vitić (Užice). Strelci: Aca Trifunov u 86. minutu za Timok 1919, Nikola Popović u 3. minutu (iz penala) za Mladost GAK.

TIMOK 1919: A. Jovanović, Božović, Trifunov, Gardić, Knežević, Miloš Cvetković, Pantić, Davidović, Dragićević, I. Jovanović, Rošević. Igrali su još: Kačar, Ristić, Anđelović, O. Nikolić, Kinzli, Stamenković, Ranđelović, Kvok.

MLADOST GAK: Mirković, Mijić, Milovanović, Ilić, Čubrilo, Ožegović, Sekulić, Jovanić, Popović, Marković, Renić. Igrali su još: Souza, Stanić, Slijepčević, Švonja, Jelić, Divac, Ilić.

Fudbaleri Timoka 1919 odigrali su i treću (i poslednju) utakmicu u okviru priprema na Zlatiboru. Nakon pobede nad Budućnosti iz Arilja (9:1), člana srpskoligaškog Zapada i Brodarca iz Beograda, člana Srpske lige Beograd (2:1), u trećoj proveri „beli labudovi“ sa Timoka su se sastali sa ekipom Mladost GAK iz Novog Sada, takođe, nakon baraža, novog člana prvoligaškog društva, sa kojim se Timokovci već u četvrtom kolu sastaju u prvenstvenom susretu, na stadionu u Novom Sadu.

Bila je ovo prava prilika da treneri dva prvoligaša provere trenutnu formu i mogućnosti svih kandidata za najbolji sastav, a pri kraju desetodnevnih priprema na Zlatiboru. Tokom susreta vodila se čvrsta borba za svaku loptu, kao da se radi o prvenstvenom a ne prijateljskom susretu. Novosađani su poveli već u trećem minutu pogotkom iz penala Nikole Popovića, koji je ponikao u Timoku, a nakon što je Knežević u kaznenom prostoru povukao za dres i srušio kapitena Mladosti Renića, a sudija je smatrao da je to bio prekršaj za najstrožu kaznu – 0:1. U drugoj polovini prvog dela susreta povredio je zadnju ložu Gardić, pa je trener Rajčić bio prinuđen da izvrši izmenu.

U daljem toku susreta obe ekipe su propustile po dve zrele prilike. Novosađani su iz povoljnih prilika šutirali pored gola, a kod Timoka mrežu su mogli da zatresu Rošević i Dragićević, dva vrsna strelca, ali ovoga puta nisu baš najbolje reagovali.

Igrao se 86. minut kada je Anđelović nabacio loptu iz kornera pred gol, u skoku je najviši bio štoper Aca Trifunov i iz blizine postavio konačan rezultat ovog susreta – 1:1.

Danas pre podne fudbaleri Timoka su trenirali u teretani, a po podne na igralištu na kome su pre dva dana igrali sa Brodarcem iz Beograda (2:1).

Sutra se završavaju desetodnevne pripreme na Zlatiboru, pa se posle doručka ekspedicija Timoka 1919 vraća u Zaječar. Već u ponedeljak popodne, na Gradskom stadionu pod Kraljevicom, stručni štab će sa prvotimcima raditi na glazuri najboljeg sastava, pred početak prvenstvene trke za bodove (7. avgusta) i gostovanja na premijeri kod Zlatibora, bivšeg člana elitnog društva. I u drugom kolu Timokovci igraju u gostima, a tek u trećem kolu (21. avgusta) odigraće premijerni susret pred svojim navijačima.