Prva konstitutivna sednica novog saziva Skupštine opštine Kladovo započela je verifikacijom odborničkih mandata, a do izbora predsednika lokalnog parlamenta sednicom su predsedavali najstariji i najmlađi odbornici – Miroslav Jonašković i Jana Obradović.
Novi saziv lokalnog parlamenta čini 21 odbornik sa liste „Aleksandar Vučić – Kladovo, naša porodica“ (SNS, SPS, SRS) i sedam odbornika sa liste Grupe građana „Kladovo ima nas – vreme je za promene!“. Svi odbornici položili su svečanu zakletvu, nakon čega su predstavnici opozicione liste napustili sednicu.
Za predsednika Skupštine opštine Kladovo izabran je Boban Radulović, profesor geografije, dok će funkciju zamenika predsednika obavljati Snežana Đurišić Savović, ekonomista za robni promet. Za sekretara Skupštine imenovan je Branislav Jordačević, diplomirani pravnik.
Odbornici su većinom glasova za predsednika opštine Kladovo izabrali Gorana Matovića, master ekonomistu, koji će u naredne četiri godine predvoditi lokalnu samoupravu. Za zamenika predsednika opštine izabrana je Žaklina Nikolić, diplomirani ekonomista.
Nakon izbora, predsednik opštine Goran Matović zahvalio je odbornicima na ukazanom poverenju i poručio da predstoji period pun izazova, ali i odgovornog rada u interesu svih građana opštine Kladovo.
Na konstitutivnoj sednici izabrani su i članovi Opštinskog veća. U novom sazivu veća biće: Đorđe Milenković, Milan Ćeha, Bratislav Nikolić, Radosava Bogdanović, Kristina Petrović, Perica Panković i Goran Prvulović.