BorVesti

Na Sajmu zapošljavanja u Boru 26 poslodavaca ponudilo 500 slobodnih radnih mesta: Dinamično na štandu Srbija Ziđin Koper, za sat vremena podneto 200 prijava

Foto: M. Stojčev/Srbija Ziđin Koper

Mirjana Popadić: Potrebni su nam rudarski i inženjeri elektrotehnike, saradnici za bezbednost i zdravlje na radu, elektrotehničari energetike i proizvodni radnici, poput pumpara i kranista. – Na evidenciji borske filijale Nacionalne službe zapošljavanja krajem marta bilo 2.396 nezaposlenih

Na prvom ovogodišnjem Sajmu zapošljavanja, koji je u saradnji sa gradom danas organizovala filijala Nacionalne službe zapošljavanja u Boru, 26 poslodavaca, među njima i najveći – Srbija Ziđin Koper, ponudilo je preko 500 slobodnih radnih mesta.

„Ponuda poslova je raznovrsna i prilagođena kandidatima različitih profila. Najveća potražnja je za zanimanjima iz oblasti rudarstva, saobraćaja, elektrotehnike, građevinarstva, mašinstva, ali i iz ugostiteljstva, turizma, trgovine, ekonomije, prava i drugo. Takođe, traži se i nekvalifikovana radna snaga“, rekla je v.d. direktorka borske filijale Nacionalne službe zapošljavanja Adrijana Pupovac i dodala da je sajam uvek važan događaj za lokalnu privredu i tržište rada, jer omogućava direktno povezivanje onih koji traže posao i poslodavaca koji imaju potrebu za novim radnicima.

„Osim toga što na jednom mestu mogu da razgovaraju sa velikim brojem poslodavaca i predaju biografiju, tražioci posla na sajmu mogu da dobiju i informacije ne samo o aktuelnim, već i o budućim potrebama poslodavaca“, kazala je Pupovac napominjući da je na evidenciji borske filijale Nacionalne službe zapošljavanja krajem marta bilo 2.396 nezaposlenih.

U Srbija Ziđin Koper ima više otvorenih pozicija jer kompanija, paralelno sa rastom proizvodnje, beleži i stalnu potrebu za radnicima.

„Ponude koje smo doneli su za različite profile – od kvalifikovanih radnika, do pozicija za visokoobrazovane kadrove. Potrebni su nam rudarski i inženjeri elektrotehnike, saradnici za bezbednost i zdravlje na radu, elektrotehničari energetike i proizvodni radnici, poput pumpara i kranista“, izjavila je rukovodilac Sektora ljudskih resursa u Srbija Ziđin Koper Mirjana Popadić.

U Srbija Ziđin Koper posao je u poslednjih osam godina dobilo više od 3.500 novih, uglavnom mladih i stručnih ljudi, pa je starosna struktura zaposlenih sa 46 smanjena na 42 i po godine. Od ove godine su, zahvaljujući dobrim proizvodnim rezultatima, plate radnika 15,2 odsto veće nego 2025, pa prosečna neto zarada u kompaniji premašuje 189.000 dinara.

„Na štandu Srbija Ziđin Koper uvek je vrlo živo i dinamično, gužve su velikei to dovoljno govori o tome kakav je poslodavac naša kompanija. Za sat vremena prikupili smo preko 200 prijava“, rekla je Popadićeva. Ona je podvukla da kompanija ima izuzetno dobru saradnju sa Tehničkim fakultetom u Boru i srednjim školama, ali i sa visokoobrazovnim ustanovama u Beogradu i Nišu.

„Preko 420  studenata i učenika prošlo je kroz kompanijski program stručne prakse, a skoro 400 ih je nakon toga zasnovalo radni odnos. Uporedo s tim, Srbija Ziđin Koper zapošljava i mlade inženjere preko programa „Campus Recruitment“, pa je devetoro studenata angažovano u kompaniji po ovom programu“, dodala je Mirjana Popadić.

Foto: M. Stojčev/Srbija Ziđin Koper

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button