VestiZaječar info

PONESITE KIŠOBRAN i toplo se obucite

Ujutru se očekuje oblačno vreme sa slabom kišom u istočnim i jugoistočnim predelima Srbije, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom pre podneva i sredinom dana kišna zona će se proširiti i na ostale krajeve naše zemlje.

Duvaće slab i umeren jugoistočni i istočni vetar, u košavskom području umeren i jak, na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno i olujni (posebno tokom jutra i ponovo krajem dana).

Jutarnja temperatura biće od 3 do 8 stepeni, na jugu Banata oko 11, a najviša dnevna od 7 do 13 stepeni.

U Zaječaru danas oblačno sa kišom. Najviša dnevna temperatura 7 stepeni. U subotu promenljivo oblačno. Minimalna temperatura 3, najviša dnevna 7 stepeni.

Za vikend će uslediti oblačno i hladno vreme, povremeno sa slabom kišom, u subotu na jugu Banata još uz umeren i jak istočni vetar.

Sledeće sedmice biće suvo, sa dužim sunčanim intervalima i postepeno toplije.

Teretna vozila na izlazu iz zemlje zadržavaju se do sedam sati na graničnim prelazima

Prema poslednjem izveštaju AMSS, na naplatnim rampama na auto-putevima nema zadržavanja vozila.

Prema poslednjim informacijama Uprave granične Policije Republike Srbije na putničkim terminalima (PMV) na graničnim prelazima nema zadržavanja vozila.

Na teretnim terminalima (TMV) teretna vozila čekaju na izlazu iz Srbije na graničnim prelazima Batrovci 420 minuta, Šidu 300 minuta, Bezdanu 120 minuta, Horgošu 90 minuta, Kelebiji 60 minuta.

Na ostalim graničnim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila.

Putevi prvog, drugog i trećeg prioriteta u Timočkoj krajini su vlažni. Zbog pojave magle, smanjena je vidiljivost na 200 metara na teritoriji Bora i Negotina, do 100 metara na putu Negotin-Zaječar i na putu Grza-Krivi vir, do 50 metara na prevojima na teritoriji Bora i Kladova i na deonici Bor-Zaječar, na prevojima na teritoriji Knjaževca, kao i na prevojima Rtanj i Ozren. Učestalih sitnih odrona ima duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima i zasecima. Najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali, i u klisuri Korenatac.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button