Danas će pre podne biti umereno oblačno vreme, ujutru po kotlinama i dolinama reka jugozapadne i južne Srbije mestimično sa maglom, posle podne pretežno sunčano, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
U Vojvodini i Negotinskoj Krajini preovladavaće sunčano vreme tokom celog dana. Duvaće slab i umeren severozapadni vetar, na istoku Srbije povremeno i jak.
Najniža temperatura biće od 7 na severu do 15 stepeni na istoku, najviša dnevna od 18 do 22 stepena.
U Zaječaru danas sunčano vreme sa najvišom dnevnom temperaturom oko 17 stepeni. U nedelju sunčano, Minimalna temperatura 10, najviša 19 stepeni.
Prema prognozi RHMZ, tokom narednih sedam dana u Srbiji će biti ujutru hladno, tokom dana pretežno sunčano uz malu do umerenu oblačnost, a dnevna temperatura biće u granicama proseka za drugu dekadu oktobra.
Prolazno naoblačenje, tek ponegde sa slabom, kratkotrajnom kišom očekuje se u nedelju krajem dana i tokom noći ka ponedeljku, kao i u ponedeljak krajem dana i tokom noći ka utorku u severnim, zapadnim i centralnim predelima Srbije.