VestiZaječar info

Svežije vreme uz pljuskove, i narednih dana nestabilno

U Srbiji se danas očekuje umereno i potpuno oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom, koji će u istočnoj polovini zemlje biti izraženiji sa količinom padavina od 20 do 40 mm uz lokalnu pojavu grada.

Vetar slab do umeren severozapadni. Jutarnja temperatura od 10 do 16 stepeni, a najviša od 20 do 25, saopštio je RHMZ.

U Zaječaru danas promenljivo oblačno i nestabilno vreme, povremeno sa kišom. Najviša dnevna temperatura 17 stepeni. U petak takođe nestabilno vreme sa kišom. Minimalna temperatura 12, najviša dnevna 20 stepeni.

U petak promenljivo i nestabilno mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom. Za vikend i početkom sledeće sedmice pretežno sunčano i toplije, osim na zapadu, jugozapadu i jugu Srbije gde se uz promenljivu oblačnost očekuju kiša i lokalni plljuskovi sa grmljavinom.

Za vikend će u košavskom području duvati umeren do jak jugoistočni vetar, koji će na jugu Banata dostizati i udare olujne jačine.

Na istoku Srbije veća količina vode na kolovozu zbog kiše

Vozače jutros u većini krajeva Srbije prate mestimično vlažni kolovozi, a na istoku, gde metereolozi očekuju obilnije padavine, povremeno jači pljuskovi i u kratkom vremenu veća količina kiše i vode na kolovozu, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Kako navodi AMSS, kao posledica nepogoda i loših vremenskih stvaraju se iznenadni bujični potoci, nanosi, klizišta, odroni i druge opasnosti u saobraćaju.

Vožnja je u ovakvim uslovima teža i rizična, jer je stabilnost vozila zbog stanja kolovoza smanjena, tada upravljanje postaje nesigurno, a kvarovi, sobraćajne nezgode i prekidi u saobraćaju česti.

Prema informacijama Uprave granične policije, dobijenim u 5 :15 časova, nema zadržavanja na putničkim terminalima srpskih graničnih prelaza.

Na teretnim terminalima, kamioni čekaju sedam sati na prelazima Batrovci, Bezdan i Horgoš, na izlazu iz Srbije.

Na prelazu Sremska Rača, takođe na izlazu, teretna vozila se zadržavaju šest sati, a pet sati na prelazima Bogojevo i Kelebija.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button