U Srbiji danas ujutru po kotlinama, nizijama i u dolinama reka magla ili niska oblačnost, koja će se ponegde zadržavati i pre podne, a u toku dana pretežno sunčano i toplije.
Vetar slab, u košavskom području umeren jugoistočni. Najniža temperatura od 0 do 8, a najviša od 15 do 20 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U Zaječaru danas sunčano i toplije vreme sa najvišom dnevnom temperaturom oko 18 stepeni. U četvrtak takođe sunčano. Minimalna temperatura 7, najviša dnevna 15 stepeni.
U Srbiji u četvrtak ujutro mestimično magla i niska oblačnost. U toku dana sa severozapada postepeno naoblačenje, dok će se na istoku i jugoistoku veći deo dana zadržati pretežno sunčano. Kiša se očekuje uveče i noću. U petak pretežno oblačno i hladnije, povremeno s kišom, na visokim planinama i sa snegom. Duvaće pojačan severozapadni vetar.
Od subote do ponedeljka umereno oblačno uz jutarnju maglu i nisku oblačnost, koja se po pojedinim kotlinama i nizijama može zadržavati veći deo dana. Od utorka, 15. novembra, promenljivo sa sunčanim intervalima i uz pojačanje južnog i jugoistočnog vetra na planinama i u košavskom području.
Prema najavama meteorologa, temperatura u najtoplijem delu dana kretaće se oko 20 podeljka, što će vožnju u vremenu od 10 do 17 časova činiti sigurnijom.
Prema informacijama Uprave granične policije, dobijenim u 05. 15 časova, teretna vozila na izlazu iz zemlje na graničnim prelazima Horgoš i Kelebija zadržavaju se po tri sata.
Teretnjaci na Batrovcima i Šidu čekaju po dva sata.
Na magistralnom putu Zaječar – Paraćin, do 10. novembra, u periodu od 7 do 16 sati, izvodiće se radovi na sanaciji kolovoza. Saobraćaj se odvija uz naizmenično propuštanje vozila.