Igrališta za decu, koja se grade po najvišim bezbednosnim standardima ovih dana u gradu na Timoku, biće opremljena najkvalitetnijim igračkama za decu, švedskog proizvođača, koje je grad putem tendera nabavio, a koje su danas stigle u Zaječar.

“Kao što smo najavili pre nekoliko dana, upravo su stigle igračke za decu, koje su putem tendera, nabavljene za sva igrališta koja ćemo raditi tokom proleća. Igračke su švedskog proizvođača, nešto najkvalitetnije što u zemlji može da se nabavi, zajedno sa gumenom podlogom koja je kupljena za 830 kvadrata, atestirana i rađena po najnovijim standardima u oblasti bezbednosti dece“, naveo je danas gradonačelnik Boško Ničić.

Kako kaže, stiglo je 40 igračaka među kojima su i one koje će prvi put biti viđene u Zaječaru, a koje će svetleti dok se deca igraju.
„One neće biti priključene na struju, već će raditi na osnovu same kinetičke energije. Trudićemo se da najkvalitetnijom opremom opremimo igrališta, ali ne samo u gradu, već i u seoskim naseljima gde se ukaže potreba i gde imamo dece, kada se za to steknu uslovi. Takođe, počeli smo da radimo rekonstrukciju terena za košarku, fudbal, i u selima, jer bavljenje sportom i mogućnost da se to mladim ljudima omogući je jedan od uslova da ovaj grad živi”, rekao je Ničić.

Vice Lalić, pomoćnik direktora JKP “Timok održavanje”, koje je zaduženo za izgradnju igrališta, podseća, da je prvo sertifikovano igralište koje je izgrađeno u Zaječaru, po najnovijim standardima, napravljeno u naselju kod Izvorskog puta.
“U ovom trenutku, većina postojećih dečijih igrališta ne ispunjava uslove koji su propisani novim Zakonom, a koji se odnose na bezbednost dece na igralištima. Zbog toga je u planu, da dečija igrališta koja budu izgrađena u narednom periodu, budu napravnjena tako, da zadovoljavaju sve propisane standarde. Inače, moram da kažem da je izgradnja dečijih igrališta želja stanovnika gotovo svih delova grada, ali i meštana sela”, rekao je Lalić.
On je dodao da će u narednom periodu Javno komunalno preduzeće “Timok održavanje” urediti mnogobrojna dečija igrališta i sportske terene, što je i jedna od delatnosti ovog preduzeća.