SportVestiZaječar info

Za svaku pohvalu! 11 zlatnih medalja za Gradski karate klub „Zaječar“ na Prvenstvu Srbije

U organizaciji Srpske Karate Federacije i domaćina Karate kluba „Šampion“, u Kraljevu je minulog vikenda održano 40. Prvenstvo Srbije u karateu. Učešće je uzelo oko 200 takmičara iz 20 karate klubova, među kojima su i zaječarski karatisti Gradskog karate kliuba, koji su na tom takmičenju, osvojili 11 medalja.

Naime, Nevena Milić (15), crni pojas, u pojedinačnim katama osvojila je prvo mesto, dok je Sara Krstić (9), braon pojas, zauzela je tri prva mesta: u pojedinačnim katama, borbama i u tonfama. Takođe, Daniel Simić (8), braon pojas, osvojio je tri prva mesta: u pojedinačnim katama, tonfama i Bo disciplini, dok je njegov vršnjak Jovan Conić, braon pojas, osvojio jedno prvo mesto i to u pojedinačnim katama.

U ekipnim katama, za uzrast od sedam do osam godina, Gradski karate klub „Zaječar“ osvojio je zlato. Pobedničku ekipu činili su: Sara Krstić, Daniel Simić i Jovan Conić.

Najmasovnije tri ekipe na Prvenstvu Srbije bile su Karate klub „Bušido“ iz Badenovaca, Karate klub „Ipon“ iz Leskovca i Karate klub „Železničar“ iz Lajkovca.

Delegirani karate sudija na Prvenstvu Srbije bio je Miroslav Mića Radojković – internacionalni karate sudija iz Zaječara, a vođa ekipe Gradskog karate kluba „Zaječar“ bio je trener Miloš Radojković.

Kako napominju iz Gradskog karate kluba „Zaječar“ sledeće takmičenje koje ih očekuje je tradicionalni Karate turnir „Pukovac open 2021.“, koje će biti održan u nedelju 30. maja u Pukovcu.