U Srbiji danas oblačno, mestimično sa kišom, u brdsko-planinskim predelima i u Timočkoj Krajini i sa snegom, uz stvaranje ili povećanje visine snežnog pokrivača.
Vetar slab i umeren, u košavskom području povremeno jak, istočni i jugoistočni, tokom dana u slabljenju. Najniža temperatura od 1 do 5, a najviša od 3 do 6 stepeni, saopštio je RHMZ.
U Zaječaru danas oblačno i hladno. Tokom dana provejavanje snega. Najviša dnevna temperatura 1 stepen. U sredu se takođe očekuje slab sneg. Minimalna temperatura -3 stepena, najviša dnevna 0.
U Srbiji u sredu pretežno oblačno i uglavnom suvo. U četvrtak i petak oblačno, povremeno sa snegom, uglavnom u brdsko-planinskim predelima.
Do četvrtka će duvati istočni i jugoistočni vetar, na jugu Banata pojačan, dok se u petak očekuje skretanje vetra na severni i severozapadni.
Za dane vikenda i početkom naredne sedmice sneg se povremeno očekuje i u nižim predelima. Padavine će biti slabijeg intenziteta. Maksimalne temperature u većini mesta od 0 do 5 stepeni.
Oprez u vožnji zbog mokrih kolovoza i mogućih odrona
Kiša, ali i povremeno umerene snežne padavine u planinskim predelima donose mokre i klizave kolovoze, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije.
Prema informacijama Uprave granične policije, teretna vozila na izlasku iz zemlje na graničnim prelazima Horgoš, Batrovci i Šid zadržavaju se po dva sata.
Teretnjaci na Kelebiji čekaju jedan sat.
Na području Bora, Negotina, Zaječara, Knjaževca i Sokobanje zbog pojave magle vidljivost je jutros smanjena do 100 metara, saopštilo je JP „Putevi Srbije“.
Navodi se da je moguća pojava magle na drugim putevima, a pogotovo na deonicama koje se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima preko reka.
Mole se učesnici u saobraćaju da prilagode brzinu kretanja zbog pojave magle koja smanjuje vidljivost na pojedinim putnim pravcima.
Putevi prvog, drugog i trećeg prioriteta u Timočkoj Krajini su delimično vlažni. Vidljivost je zbog magle smanjena na teritoriji Negotina (100m) i na prevoju Tresibaba (100m). Povremenih sitnih odrona ima duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima i zasecima. Najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali.