Nakon slabog prolećnog starta i (ne)očekivanog poraza u minulom kolu od Vlasine u Vlasotincu (0:3), tanak sastav fudbalera Timoka 1919 s nestrpljenjem, na starom stadionu pod Kraljevicom, u subotu, 5. aprila, dočekuju favorizovanog Radničkog iz Pirota, starog sportskog prijatelja i ljutog rivala, još iz srpskoligaških i prvoligaških dana.
-Susreti ove dve ekipe, koje se odlično poznaju, uvek su izazivale veliko interesovanje kod ljubitelja fudbala, bilo da se igra u gradu na dva Timoka, ili pak u gradu pored Nišave. Bez razlike na trenutni plasman oba sastava, susreti ova dva rivala uvek su bili kvalitetni i neizvesni, vodila se otvorena ali fer i korektna borba do poslednjeg minuta, a navijači oba sastava zdušno su bodrili svoje ljubimce, a često ujedinjeni i zajedničkim snagama navijali su za obe ekipe, jer u Zaječaru živi veliki broj Piroćanaca, koji su se vremenom doselili i žive, s one strane Timoka, u najvećem zaječarskom naselju Kotlujevac. Uveren sam da će i ovaj meč biti tvrd i neizvestan i očekujem da se na kraju susreta mi radujemo – optimista je mladi napadač Rastko Nikolić.

Posle poraza pre dve nedelje pred svojim navijačima, od Morave iz Ćuprije (0:1), kao i ubedljivog poraza pre sedam dana u Vlasotincu (0:3), plavo beli se nadaju uspehu.
-Moramo da se iskupimo pred našim navijačima za nerešen rezultat sa Budućnošću iz niškog naselja Popovac (0:0), kao i za poraz od Morave iz Ćuprije (0:1). Radnički ima odličan sastav, zauzimaju visoko drugo mesto, odmah iza lidera Dinama iz Vranja, dok se mi nalazimo na sedmoj poziciji. Favoriti su svakako, ali ih ne dočekujemo sa belom zastavom u znak predaje. Želimo da ih nadigramo i pobedimo i da upišemo prvu radost pred našim navijačima. Dakle, uz sav respekt prema neugodnim gostima iz Pirota, pobeda nam je jedina opcija – štoper Petar Vojinović.

Od centarfora Alekse Beskorvajnija, zimskog pojačanja iz Crne Gore, očekuje se da rešeta mreže Timokovih rivala:
-Golovi me baš nisu hteli u prva četiri prolećna kola, spreman sam, kao i uvek, da na terenu pružim maksimum i da počnem da dajem golove, čime bi svakako dao svoj doprinos pobedi Timoka – kaže Aleksa Beskorvajani.

Kapiten Uroš Nikolić se oporavio od lakše povrede:
-Povreda je prošlost istrčaću na teren i da svojim iskustvom pomognem svom plavo – belom jatu sa Timoka da zabeleži prvu radost na starom gradskom stadionu pod Kraljevicom. Cenimo goste i naše stare dobre prijatelje i rivale, ali bodovi ostaju u gradu na dva Timoka. Optimista sam i nadam se najboljem – ističe kapiten Uroš Nikolić.
Utakmica je na programu od 16 sati.
Trenutno, FK Timok 1919 je sedmi na tabeli, dok je FK Radnički iz Pirota, drugi. U narednom kolu, zaječarski fudbaleri gostuju „Đerdapu“ iz Kladova.
A.N.Petković
Foto: A.N.Petković