KulturaVestiZaječar info

„SPASOVDANSKI SABOR“ 31. maja u Planinici

„Spasovdanski saborˮ, drugi po redu, biće organizovan u subotu 31. maja u Planinici.

Tokom dana, od 12 sati, biće organizovano takmičenje u kuvanju pasulja, dok je od 13 sati, planirano nadmetanje u nadvlačenju konopca, presecanju balvana, trčanju u džakovima i brzom heklanju.

U kulturno-umetničkom programu, od 17 sati i 30 minuta, učestvovaće KUD-ovi iz Grlišta, Rgotine, Grljana i Šljivara, sa područja grada Zaječara, Rujišta i Podgorca u opštini Boljevac, kao i učenici IV-2 zaječarske Osnovne škole „Ljuba Nešićˮ sa učiteljicom Marijom Šogor.

Tokom programa biće izabrani lepotica i lepotan sabora.

Organizator i pokrovitelj sabora je Grad Zaječar, a u realizaciji pored Ustanove Narodno pozorište Timočke Krajine-Centar za kulturu „Zoran Radmilovićˮ Zaječar, učestvuju Turistička organizacija Grada Zaječara i Mesna zajednica Planinica.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button