DruštvoVestiZaječar info

Otvorena 24. Filozofska škola „Felix Romuliana“

Međunarodna filozofska škola 24. po redu, svečano je otvorena juče na kasnoantičkom lokalitetu „Felix Romulianaˮ .

U ime Grada Zaječara dobrodošlicu i uspešan rad učesnicima poželela je Elena Matković, gradska većnica za kulturu i medije, dok je u ime organizatora prisutne pozdravila Biljana Glišić, pomoćnica direktora Ustanove Narodno pozorište Timočke krajine ꟷ Centar za kulturu „Zoran Radmilovićˮ.

Svečanom otvaranju i predstavljanju programa ovogodišnjeg saziva Škole prethodilo je predstavljanje Godišnjaka ꟷ zbornika radova sa prošlogodišnje Filozofske škole. Ovo izdanje predstavio je prof. dr Milenko Bodin, direktor Škole. Profesor Bodin dodelio je sinoć i svečane povelje „Mihailo Đurićˮ.

Povelje koje nose ime jednog od najvećih srpskih filozofa i sociologa uručene su prof. dr Vojislavu Božičkoviću, prof. dr Milanku Govedarici i prof. dr Vihrenu Buzovu.Svečano otvaranje završeno je Uvodnim izlaganjem pod naslovom „Digitalni totalitarizam? ꟷ Sofisticirane tehnologije i mogućnosti nastanka digitalnog totalitarizmaˮ, autora Slobodana Divjaka, uglednog filozofa, osnivača i direktora obnovljene Međunarodne filozofske škole „Felix Romuliana” a sada njenog počasnog predsednika.

Međunarodna filozofska škola „Felix Romulianaˮ ove godine okuplja učesnike iz Srbije, Republike Srpske, Severne Makedonije, Rumunije, Bugarske, Hrvatske, Italije…Tema 24. Filozofske škole je „Filozofija i inteligencija – rizici od digitalnog totalitarizma”.

U naredna dva dana rad škole odvijaće se u Velikoj sali Gradske uprave u Zaječaru, u subotu 7. septembra tokom celog dana i u nedelju 8. septembra do 15.00 časova.

Škola je otvorenog tipa i svi zainteresovani mogu učestvovati u njenom radu.

Pokrovitelj Međunarodne filozofske škole „Felix Romuliana” je Grad Zaječar, a organizatori su Ustanova Narodno pozorište Timočke krajine – Centar za kulturu „Zoran Radmilović” iz Zaječara i Centar za primenjenu filozofiju i društvena istraživanja iz Beograda.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Pročitajte i ovo
Close
Back to top button