SportVestiZaječar info

OFK 019 poražen od Hajduk Veljka

FUDBAL: ZONA ISTOK – OFK 019 PORAŽEN OD HAJDUK VELJKA (0:4), PA IM NA PROLEĆE PREDSTOJI BORBA ZA OČUVANJE ZONAŠKOG STATUSA
OFK 019 – HAJDUK VELJKO 0 : 4 ( 0 : 2 )

ZAJEČAR. Igralište pored spomenika Ljubi Didiću. Gledalaca: oko 50. Sudija: Nenad Đorđević (Bor) 7. Pomoćnici: Nemanja Jotović (Bor) 7 i Nenad Bučanović (Bor) 7. Delegat: Dragan Janković (Pirot). Strelci: Vladan Nikolić u 16, 76, Dragan Nikolić u 25, Ivan Davidović u 81. minutu. Žuti kartoni: DŽunov, Savić, Badicović, Jovanović, Miljan Nikolić (OFK 019), Prvulović (Hajduk Veljko). Crveni karton: Nenad Džunov u 54. minutu (OFK 019)

OFK 019: Barbulović 6, Petrović 7, Ignjatović 6, Miljan Nikolić 6, DŽunov 7, Badicović 6, Dimitrijević 6, Pašić 6, Jovanović 6 (od 65. Pavlović 6), Miloš Nikolić 7, Manojlović – (od 20. Savić 6, od 73. Golubović -).

HAJDUK VELJKO: Nakić 7, D. Nikolić 7,5, Gavrić 7, U.Đorđević 7 (od 69. Sokolović 7), Mijajlović 7, D. Đorđević 7,5, Modoranović 7, Vujadinović 7, V. Nikolić 8, Prvulović 7 (od 77. Golubović -), Davidović 7.

Igrač utakmice: Vladan Nikolić (Hajduk Veljko)

Nisu se proslavili “romantičari” sa Kraljevice na zatvaranju jesenje sezone u zoni Istok. Na svom igralištu pored pruge, pred samo 50 promrzlih ljubitelja fudbala, zasluženo su izgubili od kvalitetnijeg i boljeg sastava Hajduk Veljka iz Negotina sa 0:4, koji još uvek gaji nadu da do kraja sezone može preuzeti prvo mesto i vratiti se u srpskoligaško društvo. Po prikazanoj igri protiv OFK 019, nisu daleko od ostvarenja cilja, dok domaćinima na proleće predstoji grčevita borba za očuvanje zonaškog statusa, što je takođe realno, mada je proleće uvek teže i neizvesnije od jeseni.

Od početka susreta videlo se da su negotinski “hajduci” došli u Zaječar da osvoje ceo plen. U 16. minutu Aleksa Vujadinović je sa polovine terena dubinskom loptom odlično uposlio centarfora Vladana Nikolića, koji je pobegao domaćoj odbrani, potom je predliblao i golmana Aleksandra Barbulovića, a zatim je sa nekoliko metara plasirao loptu u mrežu – 0:1.

Desetak minuta kasnije Negotinci su udvostručili prednost. VezistaNikola Prvulović je precizno izveo korner sa leve strane, u kaznenom prostoru u gužvi najbolje se snašao ofanzivni bek Dragan Nikolić i glavom sa nekoliko metara “overio” je pobedu Hajduk Veljka – 0:2.

I u drugom poluvremenu, po veoma hladnom vremenu, gosti su bili nadmoćniji, mada su “romantičari” sa Kraljevice u nekoliko navrata pokušali da ublaže poraz. U 76. minutu vođa navale Vladan Nikolić postigao je svoj drugi gol, nakon centaršuta sa leve strane kapitena Ivana Davidovića – 0:3. Konačan rezultat ovog susreta u 81. minutu postavio je preciznim udarcem sa 10 metara kapiten Ivan Davidović, posle tačne asistencije zapaženog beka Kristijana Gavrića – 0:4.

-Na oproštaju od naših navijača do proleća nismo prikazali očekivanu partiju. Podbacili smo u svim linijama tima, primili smo sva četiri pogotka posle naših grešeka, ništa nam nije polazilo za nogom, a u 54. minutu prestrogo je isključen naš štoper Nenad Džunov, pa smo skoro celo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje. A pokušavali smo kod rezultata 2:0 za goste da postignemo gol i smanjimo njihovu prednost, a potom i da pokušamo da preokrenemo rezultat u našu korist. Ali nakon isključenja našeg pouzdanog štopera primili smo još dva gola. Ovim ni malo ne umanjujem dobru partiju i pobedu Negotinaca. Na kraju meča sportski smo im čestitali na pobedi. A mi u zimskom periodu moramo da se pojačamo sa 2 – 3 iskusna igrača i da pokušamo da na proleće u nastavku sezone, pokušamo da izborimo opstanak u ligi, što je realno – kaže iskusni kapiten Miloš Nikolić.

Pouzdani štoper Nenad Džunov sa uspehom je branio boje Timoka, Puteva, Kablova i sada OFK 019. Svuda je važio za odličnog igrača i poštenog borca na terenu, za njega nije postojala izgubljena lopta. Gde drugi nisu smeli da poture nogu, on je stavljao glavu. Svojim primernom igrom i ponašanjem davao je lep primer mlađim igračima. Retko je dobijao i žute kartone, a o crvenim i da ne govorimo. Pored besprekornog igranja fudbala Nenad Džunov je završio i Ekonomski fakultet i sada važi za primernog službenika. Crveni karton ovog primernog mladića i sportistu baš je vidno oneraspoložio…

-U svaki duel kao i uvek ulazim bez straha i sa ciljem da oduzmem protivniku loptu. Tako je bilo i ovoga puta. Prilikom skoka i duela nesmotreno sam rukom nenamerno zakačio protivničkog igrača, a sudija mi je odmah i prestrogo pokazao crveni, mada prekršaj nije bilo ni za žuti karton. Pogrešio je, ali njegovo se važi. Nakon isključenja mirno sam napustio teren, u nadi da će disciplinski sudija FS RIS realno sagledati stvari i oprostiti mi kaznu, kako bi mogao već od prvog prolećnog kola mogao da pomognem mojim drugarima iz kluba da izborimo opstanak u ligi – rekao nam je Džunov, koji je bio vidno utučen zbog prestrogog isključenja.

Trener Oliver Mladenović opravdano nije zadovoljan izdanjem svojih izabranika u duelu sa Hajduk Veljkom:

-Protiv negotinskih “hajduka” pružili smo najslabiju partiju ove jeseni. Ništa nije funkcionisalo kako treba. Grešili smo u odbrani, u veznom redu i napadu. Fudbaleri nisu ispunili naše dogovore iz svlačionice. A gosti su maksimalno iskoristili sve naše greške i drastično nas kaznili i ja im iskreno čestitam na zasluženoj pobedi. Bili su danas bolji rival od nas. Verujem da smo mi samo imali slab dan, a možda je i kraj sezone uticalo da se opustimo pre kraja sezone. Ali, uveren sam da ćemo na proleće nadoknaditi sve naše jesenje propuste i prvenstvo završiti iznad crvene linije. Debitanti smo u ligi, ali nadam se da nismo razočarali i da zaslužujemo mesto mesto u zonaškom društvu – istakao je trener Oliver Oki Mladenović.