U okviru obeležavanja Nedelje žena sa invaliditetom, sutra, 22. novembra, u zaječarskom pozorištu, biće izvedena predstava „Nepokolebljive“.
Predstavu izvode učenici Medicinske škole u Zaječaru i Gimnazije, kao i učenici Osnovne škole „Desanka Maksimović“ uz podršku profesora srpskog jezika i književnosti Stevana Jovanovića.
Početak je u 19 sati, a ulaz je besplatan.
Kroz istoriju, žene su igrale ključne uloge u oblikovanju društava, kultura, nauke i umetnosti. Njihovi doprinosi često su bili potcenjeni ili ignorisani, ali su neizostavno utkani u tkanje naše zajedničke prošlosti. Posebno su izuzetne one žene koje su, uprkos invaliditetu, uspele da prevaziđu društvene, fizičke i emocionalne prepreke, ostavljajući trajne tragove u istoriji. Njihova snaga i odlučnost ne samo da su ih učinile izvanrednim pojedincima, već su i inspirisale generacije koje su dolazile nakon njih.