SportVestiZaječar info

Nakon treće pobede u sezoni, Timok 1919 gostuje ekipi Radničkog u Pirotu

Fudbaleri Timoka 1919 nakon što su, teže nego što su očekivali, pobedili čvrstu ekipu Vlasine iz Vlasotinca (1 – 0), za novu radost u sezoni i za lidersku poziciju na tabeli srpskoligaškog Istoka, u subotu gostuju kod Radničkog u Pirotu, starog sportskog prijatelja i ljutog rivala na zelenom pravougaoniku

Znatno izmenjen i pojačan sastav Timoka 1919, u odnosu na prošlu sezonu kada su nadmoćno osvojili titulu u zoni Istok, u prva četiri kola, pružio je odlične partije koje su krunisane sa tri pobede i jednim nerešenim rezulatom, dovoljno da se usamljeno nađu na liderskoj poziciji, na plovnom toku ka prvoligaškoj pozornici.

Radost fudbalera Timoka 1919 nakon teške pobede

Posle pobede na startu sezone protiv Budućnosti u Popovcu (2:0) „beli labudovi“ sa Timoka su na starom Gradskom stadionu pod Kraljevicom slavili protiv SFS Borca (2:1), a mililog vikenda, u tvrdoj i neizvesnoj utakmici slavili su i protiv Vlasine (1:0), dok su pre toga igrali nerešeno sa Moravom u Ćupriji (1:1). Sa trenutno deset osvojenih bodova u prva četiri kola i gol razlikom (6:2) šepure se na čelu tabele sa željom da tu ostanu do kraja.

-Susret dva bivša prvoligaša Timoka i Vlasotinca protekao je u čvrstoj ali korektnoj igri, minimalna pobeda (1:0) pripala je plavo belima, koji pre toga nisu relizovali nekoliko prilika. Da su slavili i momci sa Južne prige ne bi bilo nepravedno, jer su se u nekoliko navrata i njihovi napadači ispromašivali – kaže Dejan Mašić, iskusni vezista, kome je ovo bila najbolja partija u dresu Zaječaraca.

Oko 300 navijača i pristalica Timoka i fudbala gledali su sa puno pažnje ovaj susret, koji je bez dileme svih 90 minuta protekao na prvoligaškom nivou.

-Odigrali smo kvalitetnu utakmicu i vrednom pobedom oduševili smo naše navijače. Drago mi je i što je iskusni golman Aleksandar Jovanović odlično branio i odbranio nekoliko odličnih prilika za gol i doprineo pobedi Timoka 1919 – ističe Ivan Đorđević, trener golmana.

Mudrom taktikom trener Žarko Jovanović je iznenadio.

Trener Žarko Jovanović

-Do sada smo igrali po sistemu 4-3-3, a tokom prošle nedelje na treninzima smo uigravali sistem 3-5-2, koji je zbunio goste. Kasnije, kada je to bilo potrebno vratili smo se na stari sistem i ostvarili pobedu i naš cilj, minimalnu pobedu i tri boda, za trenutno prvo mesto, mada su nam ambicije da na liderskoj poziciji završimo sezonu i od narednog leta zaigramo u prvoligaškom društvu. Ali, idemo redom, kolo po kolo. U subotu imamo teško gostovanje, idemo na noge jakom i neugodnom Radničkom u Pirotu. Voleo bih da i dalje ostanemo neporaženi – ističe trener Žarko Jovanović.

U prvom poluvremenu Timokovci su bili za nijansu bolji u polju, ali bez završnog udarca, dok su se gosti sa Rosulje uspešno branili, a potom u brzim kontrama i dugim loptama preko Đokića, Cvetkovića i Milosavljevića pokušavali su da iznenade domaćina, ali nisu uspeli da postignu pogodak mada su uz malo više spretnosti imali priliku, pa je na kraju pobeda pripala Zaječarcima (1:0), koji su i ovoga puta teren napustili uzdignute glave.

Strelac jedinog pogotka Rastko Nikolić

-I u nastavku vodili smo rovovsku borbu za svaku loptu, mi da postignemo gol za treću radost, a Vlasina da se iz Zaječara vrati kući neporežena. Najzad u 68. minutu postigao sam gol za pobedu. Stefan Kiš je odlično nabacio poluvisoku loptu sa leve strane pred gol ja sam se u trku bacio kroz vazduh i glavom sam poslao loptu u sam gornji desni ugao, za naše vođstvo od 1:0, što je ispostavilo se kasnije i konačan rezultat ovog neizvesnog susreta – ističe mlađani golgeter Rastko Nikolić (18).

Do kraja meča gosti su pokušavali da barem izjednače, ali nisu uspeli u tome, mada su u 78. minutu imali zrelu priliku, ali u duelu ponovo je kao pobednik izašao golman i kapiten Timoka Aleksandar Jovanović.

-Pratio sam akciju gostiju i kada su ubacili dubinsku loptu u kazneni prostor iskosa sa moje leve strane bacio sam se na loptu i kratko je odbio, isti igrač je ponovo šutirao na gol ali ja sam ponovo bio na visini zadatka i spasao čist gol, za našu treću radost – kaže golman i kapiten Aleksandar Jovanović.

U subotu fudbaleri Timoka 1919 gostuju kod Radničkog u Pirotu, starog sportskog prijatelja i ljutog rivala na zelenom pravougaoniku.