VestiZaječar info

MUP raspisao konkurs za upis 140 učenika u prvi razred Srednje škole unutrašnjih poslova u Sremskoj Kamenici -Evo ko može da se prijavi

Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je konkurs za upis 140 učenika u prvi razred Srednje škole unutrašnjih poslova „Jakov Nenadović“ u Sremskoj Kamenici za školsku 2025/2026. godinu.

Pravo učešća na konkursu ima kandidat koji ispunjava sledeće uslove: da ima državljanstvo Republike Srbije, da ima prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije najmanje godinu dana neprekidno pre podnošenja prijave na konkurs za upis u školu, da ima manje od 17 godina počev od 01. septembra školske godine u kojoj upisuje prvi razred škole, da se protiv kandidata ne vodi krivični postupak, odnosno da mu nije izrečena vaspitna mera ili kazna maloletničkog zatvora i da ispunjava kriterijume zdravstvene, psihološke i fizičke sposobnosti i bezbednosne uslove, za sticanje obrazovanja.

Svi zainteresovani učenici koji ispunjavaju uslove za upis, mogu se prijaviti do 3. marta ove godine u policijskim stanicama po mestu prebivališta.

Sve informacije povodom konkursa mogu se naći na sajtu Ministarstva unutrašnjih poslova www.mup.gov.rs, sajtu Srednje škole unutrašnjih poslova www.ssup.edu.rs kao i dolaskom u najbližu policijsku stanicu.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button