DruštvoHronikaVestiZaječar info

Korona u Zaječaru: 22/72/1

Još 22 osobe u Zaječaru pozitivne su na virus covid-19, pokazuju rezultati 92 obrađena uzorka u poslednja 24 sata.

Među novozaraženima, starosti od pet do 90 godina, 12 osoba je ženskog, a 10 muškog pola.

Istovremeno, obavljeno je i 10 kontrolnih testiranja, na osnovu kojih je infekcija virusom covid 19 potvrđena još kod dva lica.

Od početka pandemije obrađeno je ukupno 13.177 uzoraka dok se rezultati čekaju za još 86 ranije testiranih građana.

Do sada je oboljevanje od korona virusa potvrđeno kod 2.808 građana Zaječara, od kojih 2653 osoba više nema znakova infekcije na testiranju, odnosno smatraju se izlečenima.

U zaječarskoj bolnici od posledica infekcije virusom covid 19 trenutno se leče 72 osobe.

Na Odeljenju infektologije smeštene su 43 osobe, dok je na Grudnom odeljenju 29 pacijenata.

Nažalost, od posledica infekcije korona virusom na Infektivnom odeljenju ZC Zaječar jedna osoba je preminula.

Na oba odeljenja ZC Zaječar koja su u covid sistemu na kiseoničkoj potpori je 36 pacijenata.

Do juče je vakcinama “Fajzer” i “Sinofarm” u Zaječaru vakcinisano 4.175.građana.

Danas je imunizacija obustavljena, kako se navodi, radi dezinfekcije prostorija, a u Štabu za vanredne situacije grada Zaječara kažu da će
blagovremeno izdati obaveštenje o nastavku imunizacije prijavljenih građana.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button