U Srbiji će danas biti oblačno i toplo, samo je poslepodne u pojedinim krajevima moguća kratkotrajna kiša, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Jutarnja temperatura od osam do 19, a najviša dnevna od 30 do 33 stepena.
Vetar slab i umeren, južni i jugoistočni, posle podne na severu i zapadu u skretanju na jugozapadni i zapadni pravac.
U Zaječaru će biti sunčano i toplo, a posle podne moguća je kratokotrajna kiša. Najniža temperatura izmerena jutros iznosila je 9 stepeni. Najviša dnevna biće oko 30 stepeni C.
Od petka više oblaka i pad temperature.
Zbog biometeorološke situacije oprez se savetuje srčanim bolesnicima i asmatičarima. Kod meteoropata su mogući glavobolјa i pospanost.
U Srbiji je jutros van gradova intezitet saobraćaja umereniji, a lepo vreme donosi lakšu i sigurniju vožnju. Na naplati putarine nema zadržavanja, jedino je usporena vožnja na prilazima većih gradova u delovima dana kada odlazimo ili se vraćamo sa posla, kao i na mestima gde je zbog radova privremeno izmenjen saobraćaj.