SportVestiZaječar info

FUDBAL: ZONA ISTOK – U GRADSKOM DERBIJU KABLOVI IZVOJEVALI POBEDU I PREUZELI OD BALKANSKOG LIDERSKU POZICIJU

FUDBAL: ZONA ISTOK – U GRADSKOM DERBIJU, NA IGRALIŠTU PORED PRUGE, FUDBALERI KABLOVA SU PREMA OČEKIVANJU ZASLUŽENO POBEDILI OFK 019 (2:0) I SA TRI NOVA BODA PREUZELI SU OD BALKANSKOG LIDERSKU POZICIJU NA TABELI. NAREDNOG VIKENDA “KABLARI” NA SVOM TERENU DOČEKUJU BRODOREMONT IZ KLADOVA ( 13 )

OFK 019 – KABLOVI 0 : 2 (0 : 1)

ZAJEČAR. Igralište kod spomenika LJubi Didiću. Gledalaca: 400. Sudija: Stefan Toroglanović (Boljevac) 7. Pomoćnici: Marijo Toroglanović (Boljevac) 7 i Stefan Mamula Bor) 7. Delegat: Miroslav Lilić (Pirot). Strelci: Nemanja Jovanović u 41, Damir Ramadani u 78. minutu. Žuti kartoni: Badicović, Pavlović, Pašić, Petrović, Miljan Nikolić (OFK 019), Jovanović, Đoševski, Bućin, Mihailović (Kablovi).

OFK 019: Barbulović 7, Petrović 6,5, Selimović 6,5, Pavlović 6 (od 48. Miljan Nikolić 6), Džunov 7, Badicović 6, Dimitrijević 7, Jovanović 6,5, Savić 6 (od 58. Pašić 6), Miloš Nikolić 7,5, Manojlović 6.

KABLOVI: Trailović 7, Cokić 7, Nikolić 7, Mladenović 6,5, Trifunov 7, Đoševski 6,5, Konić 7 (od 90. Jelenković -), Stanisavljević 6 (od 64. Čaurević 6,5), Jovanović 7,5, Bućin 7, Ramadani 7,5 (od 81. Mihailović -).

Igrač utakmice: Nemanja Jovanović (Kablovi)

Pobedom u gradskom derbiju nad “romantičarima” sa Kraljevice, na igralištu pored pruge, zaječarski “kablari” su dva kola pre završetka prvog dela prvenstva u zoni Istok, preuzeli lidersku poziciju, gde će po svemu sudeći prezimiti, a na proleće, u nastavku prvenstva, pokušaće, kažu, da sačuvaju lidersku poziciju, kako bi od leta zaigrali na srpskoligaškoj sceni.

Prvo poluvreme je proteklo u otvorenoj, ali dosta nervoznoj igri sa obe strane, pa je sudija Stefan Toroglanović iz Boljevca, bio primoran da pokaže nekoliko žutih kartona i spreči veće nerede. Obe ekipe su u prvih 40 minuta igre stvorile po nekoliko prilika i poluprilika, ali ih nisu realizovali.

-Na isteku 41. minuta posle kornera stvorila se velika gužva pred golom “romantičara” sa Kraljevice, kroz šumu nogu lopta se odbila, a ja sam je bez oklevanja prosledio u mrežu naših komšija, za zasluženo vođstvo od 1:0 – kaže snažni centarfor “kablara” Nemanja Jovanović.

Potom su domaćini imali lepu priliku da izjednače, ali u završnici nisu bili najprisebniji i prilika i mogućnost da utakmica krene u drugom smeru je otišla u nepovrat.

-Nadam se da je gradski derbi opravdao očekivanja svih ljubitelja fudbala iz Zaječara i okolnih sela. Znali smo da Kablovi imaju iskusniji i kvalitetniji sastav od nas, ali smo se dobro spremili za ovaj meč. Kod rezultata 1:0 za momke s one strane Timoka imali smo lepu priliku da izjednačimo i susret uvedemo u neizvestan kraj. Ali, iz povoljne prilike nismo postigli gol i to nas je na kraju skupo koštalo. Ove jeseni, na nekoliko utakmica, Fortuna nam baš nije ni malo bila saveznik. Nadam se da ćemo više sreće imati u preostala dva kola jesenje sezone, najpre u subotu protiv Đerdapa u Kladovu i nedelju dana kasnije na našem igralištu sa Hajduk Veljkom – kaže Miloš Nikolić, kapiten i najbolji igrač OFK 019.

U drugom delu igra je bila mirnija, akcije su se odvijale između dva šesnaesterca, a odbrane oba sastava su bile bolji deo tima. U 78. minutu Kablovi su “overili” pobedu. Levokrilni brzonogi napadač Damir Ramadani je primio loptu na polovini igrališta, po levoj strani, a potom se kao munja probio pored aut linije pretrčavši odbranu domaćina, a kada je ušao u kazneni prostor rutinski je poslao loptu u mrežu i povećao prednost na 2:0.

-Primio sam loptu na polovini terena, po levoj strani. Primetio sam da je odbrana “romantičara” sa Kraljevice razređena, pa sam sa loptom kao metak pojurio ka golu Bargulovića. Kada sam ušao u šesnaesterac raspalio sam po lopti iz sve snage i ona je po drugi put završila u mreži – kaže Damir Ramadani i dodaje:

-Nadam se da ću i narednog vikenda, na našem terenu, protiv Brodoremonta iz Kladova, biti ponovo golgeterski raspoložen.

Nakon utakmice fudbaleri Kablova su saznali da je lider Balkanski izgubio na svom terenu od Hajduk Veljka, što ih je još više obradovalo, jer su preuzeli prvo mesto na tabeli, sa željom da na prvom mestu ostanu do leta.