U Predškolskoj ustanovi Đulići za radnu 2026/2027. godinu na javni konkurs za upis dece podneta su ukupno 402 zahteva, od kojih je 317 pozitivno rešeno, dok se 85 dece nalazi na listi čekanja.
Kako ističu iz ustanove, lista čekanja je značajno smanjena u odnosu na prethodnu godinu, pre svega zahvaljujući proširenju kapaciteta i otvaranju novih vaspitnih grupa.
Direktorka PU „Đulići“ Tanja Jovanović navodi da su rezultati ovogodišnjeg upisa pokazatelj napretka u obuhvatu dece predškolskim obrazovanjem.
„Lista čekanja je značajno smanjena u odnosu na prethodnu godinu zahvaljujući otvaranju novih grupa i povećanju kapaciteta ustanove. Naš cilj je da svako dete dobije svoje mesto u vrtiću i da kontinuirano radimo na unapređenju uslova za boravak dece“, navela je Jovanović.
Na listi čekanja nalaze se deca jaslenog uzrasta, do tri godine.
Kako je navedeno, od septembra 2026. godine biće otvorene četiri nove vaspitne grupe, čime će kapacitet ustanove biti dodatno povećan. Po prvi put od osnivanja, rad će biti organizovan u ukupno 46 vaspitnih grupa, umesto dosadašnjih 42.
U toku su i aktivnosti na opremanju novih prostorija.
Takođe, Grad Zaječar je, na zahtev ustanove, dobio saglasnost za novo zapošljavanje i dodatno radno angažovanje 28 izvršilaca, a očekuje se raspisivanje javnog konkursa preko Nacionalne službe za zapošljavanje.
Iz ustanove poručuju da će dalji prioritet biti nastavak smanjenja liste čekanja i unapređenje dostupnosti predškolskog obrazovanja u saradnji sa lokalnom samoupravom.