VestiZaječar info

Još jedan ledeni dan na istoku Srbije, u većem delu zemlje toplije, do 13 stepeni

U Srbiji će danas, 4. februara biti umereno i potpuno oblačno, vetrovito i toplije, a tek ponegde se očekuje kratkotrajna kiša ili pljusak, dok će temperature biti od nula do 13 stepeni, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod.

U Timočkoj Krajini ledeni dan, oblačno i tmurno, mestimično sa ledenom kišom, kratkotrajno i snegom, jutarnja temperatura oko -6, najviša dnevna oko -1 stepen.

Duvaće slab i umeren vetar, u košavskom području i na planinama i jak južni i jugoistočni.

U Zaječaru tokom dana moguća slaba ledena kiša. Najviša dnevna temperatura -1 stepen. U četvrtak maglovito. Minimalna temperatura -1, najviša dnevna 1 stepen.

U četvrtak će u Srbiji biti promenljivo i vetrovito, u košavskom području uz umeren i jak, a na jugu Banata i u donjem Podunavlju i olujni jugoistočni vetar. Slaba povremena kiša očekuje se uglavnom u zapadnim predelima zemlje, kao i u Sremu i Bačkoj.

U petak u drugom delu dana novo naoblačenje sa kišom sa jugozapada uz postepeno slabljenje košave.

Subota oblačna i malo hladnija, mestimično sa kišom, a vetar će biti u skretanju na severozapadni. Temperatura do kraja nedelje u celoj Srbiji, osim na istoku, iznad proseka. 

Početkom sledeće nedelje ponovo se očekuju česta prolazna naoblačenja sa kišom ali i ponovo uspostavljanje i pojačanje jugoistočnog vetra u košavskom području. 


Putevi prvog prioriteta u Timočkoj krajini su vlažni, dok na putevima drugog i trećeg prioriteta snega ima do 5 centimetara. Vidljivost je normalna. Učestalih sitnih odrona ima duž svih nestabilnih kamenih kosina, u klisurama, usecima i zasecima. Najizraženiji su na Đerdapskoj magistrali i u klisuri Korenatac.

Zadržavanja na izlazu za teretna vozila, najduže se čeka na Horgošu – pet sati

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, nema zadržavanja na putničkim terminalima naših graničnih prelaza, dok se na teretnim terminalima vozila na izlazu zadržavaju najduže pet sati, i to na Horgošu.

Na Kelebiji, na izlazu, teretna vozila se zadržavaju tri sata, kao i na Batrovcima, a na Šidu četiri sata, dok su najkraća zadržavanja na izlazu na Bezdanu – dva sata.

Na ostalim graničnim prelazima nema zadržavanja za sve kategorije vozila, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Ni na naplatnim stanicama na auto-putevima u Srbiji nema zadržavanja vozila. Povremeno slaba kiša na gotovo celom području Srbije uslovljava mestimično vlažne kolovoze, a vožnju dodatno može otežavati povremeno jak jugoistočni vetar, naročito na putevima u Banatu i Podunavlju.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button