BorVesti

PROGLAŠENA VANREDNA SITUACIJA NA TERITORIJI BORA

Zbog ekstremno visokih temperatura i širenja požara na više lokacija, na teritoriji grada Bora uvedena je vanredna situacija.

Najveći požar trenutno je aktivan u Krivelju, u naselju Banjica, gde vatrena stihija gori na površini od oko 100 hektara.

Osim Krivelja, požari su izbili i na više tačaka: stari zlotski put, Pirotsko naselje prema Borskom jezeru, Brestovac, Brestovačka banja kod Hajdučke česme, kao i područja Slatine, Dubrave i Beljevine kod Zlota.

Na terenu su sve raspoložive vatrogasne jedinice, uz pomoć radnih mašina kompanije Ziđin, ekipa javnih preduzeća, kao i volontera. Vetroviti uslovi dodatno otežavaju gašenje, a zbog istovremenih požara širom Srbije, nema mogućnosti za pomoć iz drugih gradova.

Lokalni Štab za vanredne situacije i pripadnici Vatrogasno spasilačke jedinice upućuju apel građanima da ne pale vatru na otvorenom, da prijave svaki dim ili plamen, i da pomognu gde god je moguće, uz striktno poštovanje bezbednosnih mera.

„Bezbednost ljudi i imovine je prioritet. Situacija je ozbiljna, ali činimo sve da je stavimo pod kontrolu“, poručuju iz Štaba, uz poziv građanima da budu odgovorni i solidarni.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button