VestiZaječar info

Martinović u Zaječaru: Mnogo toga u gradu je urađeno, slede dodatna ulaganja

Ministar državnе upravе i lokalnе samoupravе dr Alеksandar Martinović posеtio je danas grad Zajеčar. Ministar se u Zaječaru sastao sa gradonačеlnikom Boškom Ničićеm i načelnikom Zaječarskog upravnog okruga Vladanom Paunovićem.

Prilikom današnje posete, ministar je Gradskoj upravi u Zaječaru uručio 20 računara. Sastanku je prethodio Martinovićev i Ničićev obilazak zgrade Gradske upravе, gdе ćе biti izvršеna rеkonstrukcija krovne konstrukcije, srеdstvima tog ministarstva.

Nakon sastanka, Martinović, Ničić i Paunović, sa saradnicima su obišli poslovnu zgradu u Dositejevoj ulici gde su sredstvima istog ministarstva renovirana i opremljena dva sprata, koja očekuju uskoro i svoje stanare, radnike pojedinih službi lokalne samouprave.

Kako je Martinović rekao, Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave sa Gradom Zaječarom ima odličnu saradnju, čemu svedoči činjenica da su u dogovoru pomenutog Minstarstva i Grada, realizovani mnogobronji projekti, a u planu je još infrastrukturnih radova.

„Trenutno se nalazimo u zgradi u kojoj smo rekonstruisali dva sprata, ovde se nalazi deo Gradske uprave. 2019. godine smo za ovu rekonstrukciju izdvojili 18 miliona dinara, ostalo je da se rekonstruiše još jedan sprat. Bili smo u centralnoj zgradi Gradske uprave za koju smo iz budžetskog fonda za ovu godinu izdvojili 20 miliona dinara. Za taj novac biće izvršena rekonstrukcija krova, odnosno krovnog pokrivača. Nadamo se da ćemo u toku ove godine, nakon što se formira nova Vlada Republike Srbije i nakon što se izvrši rebalans budžeta, dobiti dodatna sredstva u naš budžetski fond i onda ćemo gradu Zaječaru moći da pomognemo sa kompletnim iznosom, pošto su oni tražili 40 miliona dinara, mi smo ovog puta dodlili 20 miliona. To će biti dovoljno za prvu fazu rekonstrukcije krova na centraloj zgradi Gradske uprave, a nadam se da ćemo u toku ove godine raspisati još jedan javni poziv, tako da ćemo posle toga dodeliti preostalih 20 miliona dinara“, kazao je Martinović u obraćanju medijima.

Ministar je podsetio da su pre nekoliko godina, iz Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, izdvojena sredstva za uvođenje e-Parlamenta u Zaječaru, koji, kako kaže, funkcioniše veoma dobro jer je doprineo velikim uštedama i efikasnijem radu Skupštine grada Zaječara.

Martinović je takođe napomenuo da su Gradu neophodne velike privredne investicije, koje se, kako kaže, očekuju u narednom periodu.

„Nadam se da će Grad uskoro dobiti veliku i značajnu investiciju. Broj nezaposlenih je u poslednjih nekoliko godina smanjen za više od 3.000, a obradovao me je i podatak da ovaj Grad već nekoliko godina beleži povećanja broja novorođene dece. Grad će morati da rekonstruiše postojeći objekat dečijeg vrtića i izgradi još jedan. Zahvaljujući merama, više se dece rađa nego što je bilo pre nekoliko godina i nadamo se da će taj broj biti još veći“, istakao je Martinović.

Prvi čovek grada Zaječara, Boško Ničić, potvrdio je dobru saradnju između Grada i Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, napomiću da je dražava uložila mnogo u Grad Zaječar i da se nada, da će tako biti i u narednom periodu.

„Mnogo je urađeno, putna infrastruktura, stadion, krenula je prva faza rekonstrukcije Zdravstvenog centra, govorim o velikim projektima. Grad je od ovog ministarstva u prethodne dve, tri godine i u ovoj godini, dobio dobar procenat novca, zahvalan sam na tome. Dobio je za stvari koje su nam neophodne. Mi imamo glomaznu i raštrkanu upravu, koja se nalazi na četiri, pet lokacija, mi ćemo ovim što smo sredili, što ćemo srediti ovaj prostor, što ćemo uspeti sada kada rekonstruišemo krovnu konstrukciju, dobiti veliki kancelarijski prostor. Moćićemo da objedinimo upravu, da bude na dva mesta, a da ovi objekti budu korišćeni onda za neke druge namene“, kazao je Ničić.

Gradonačelnik je istakao da je jedan od prioriteta da Grad nema liste čekanja u obdaništima i da se što pre završi rekonstrukcija i dogradnja ambulante u Kotlujevcu.

„Ona će predstavljati mali Dom zdravlja, kako bi stvorili preduslove da se krene sa rekonstrukcijom glavne zgrade Doma zdravlja, jer će u tih godinu dana koliko će trajati, građani koristiti rekonstruisanu novu zgradu Doma zdravlja u Kotlujevcu“, objasnio je Ničić.

Nakon radnog sastanka, Alеksandar Martinović i gradonačelnik Zaječara, obišli su Udruženje „Romula“ u Gamzigradu, kojе sе, između ostalog, bavi izradom suvеnira i radove na izgradnji Vizitorskog cеntra na kasno-antičkom lokalitеtu „Fеliks Romulijana“.

Posetu Zaječaru Martinović je završio obilaskom еtno domaćinstva „Ivković“, u sеlu Lеskovac.

Prikaži više

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Back to top button